Van de redactie Nehalennia - najaar 2016 - nr. 193 m Met genoegen en veel inzet heeft de redactie haar best gedaan om er weer een mooi nummer van te maken. Wij blijven maar goede reacties ontvangen. Dat houdt niet op, maar we zouden graag zien dat nog meer mensen van Nehalennia kunnen genieten. Laat het tijdschrift maar eens zien aan familie, vrienden en kennissen en probeer die te overtuigen om lid te worden van onze vereniging. In dit nummer een nieuwe aflevering van de serie die Kees Beaart over de Middelburgse kunstenaar en insectendeskundige Johannes Goedaert geschreven heeft. Het gaat nu over het maken van boeken en alles wat daarmee samenhangt. Er zal in Nehalennia nog één aflevering verschijnen over de betekenis van Johannes Goedaert. Mochten wij in vorige aankondigingen schrijven over plannen om een boek uit te geven over deze kunstenaar en wetenschapper, nu kan gemeld worden dat het boek er ook daadwerkelijk komt. Het zal in november a.s. verschijnen. Verderop in dit blad kunt u de aankondiging ervan lezen. Er bestaat de mogelijkheid om tot 1 oktober a.s. met korting in te tekenen op deze uitgave. Doet u dat vooral, want het zal duidelijk zijn dat voor het realiseren ervan de financiën nodig zijn. Jaco Simons heeft uitvoerig onderzoek verricht naar het slot en de boerderij Swanenburg op Walcheren en geeft er een interessante beschrijving van. Br-; t Veronique de Tier, streektaalconsulente, schrijft in de rubriek 'Zeeuwse familienamen' deze keer over de familienaam Muste. Ook vindt u onder de rubriek 'In gesprek met.een uitgebreid vraaggesprek met Krijn en Clarie Tanis uit Ouddorp, beiden grote liefhebbers van het Ouddorps dialect en bevlogen natuurliefhebbers en -onderzoekers. Met ingang van nummer 194 wordt een nieuwe rubriek gestart: 'Mijn verzameling'. In het stukje 'Van de dialectredactie' kunt u er meer over lezen. Verder weer interessant nieuws uit de regio's en de gebruikelijke rubrieken. Namens de redactie wens ik u weer veel lees- en kijkplezier. Pau Heerschap I f.1

Nehalennia | 2016 | | pagina 3