Nehalennia winter 2016 nr. 194 Uit de regio's Zeeuws - Vlaanderen Overlijden George Sponselee Walcheren In Memoriam ing. Jan Izaak de Regt -4 21 Op 5 sept. overleed ons oud-bestuurslid George Sponselee die tot op het laatst van zijn actief leven betrokken was bij onze vereniging. Hij was een trouw inzender van de vra genlijsten die hij heel nauwgezet invulde en van commen taar voorzag. Ook was hij tot voor enkele jaren een trouwe bezoeker van de bijeenkomsten in Zeeuws-Vlaanderen. George heeft veel voor de streektalen en de volkscultuur in Zeeuws-Vlaanderen betekent. Hij werkte aan tal van publicaties in tijdschriften mee. Hij schreef boeken en artikels voor de kranten. Bekend zijn zijn toneelstukken in dialect. Wij wensen zijn vrouw Els en de familie sterkte bij het heengaan van hun dierbare. Op 23 juni jl. overleed op 92-jarige leeftijd de heer ing. J. I. de Regt. Hij werd geboren te Wissenkerke op 24 mei 1924. Hij startte zijn opleiding aan de LTS in Middelburg, vervolgens ging hij naar de HBS. Daarna volgde hij nog vele diverse technische vervolgopleidingen. De heer De Regt was meerdere jaren werkzaam als werk tuigbouwkundige bij de Koopvaardij. Vervolgens begon hij zijn loopbaan op de tekenkamer bij de scheepswerf De Schelde in Vlissingen. Het laatste deel van zijn werkzame leven werkte hij voor Sicon, een dochteronderneming van De Schelde, als direc teur verkoop, betreffende ketelinstallaties voor de chemi sche industrie. In deze functie strekte zijn werkgebied zich uit over grote delen van de wereld. De heer De Regt had een grote interesse in de culturen van die landen waar hij werkzaam was. Ondanks al zijn reizen bleef hij een echte Zeeuw die de taal en de cultuur van zijn geboortegrond koesterde. Het is dus niet verwonderlijk dat hij dan ook zeer betrokken raakte bij de Zeeuwse Dialect Vereniging, toen nog de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek geheten. Met veel inzet leverde hij daar een grote bijdrage aan. Toen in 1990 het besluit genomen werd om daadwerkelijk te beginnen aan een Supplement op het Zeeuwse woor denboek, werd al snel duidelijk dat er voor de bewerking van de indrukwekkende hoeveelheid materiaal een des kundige medewerker in dienst genomen moest worden. Dit had uiteraard grote financiële consequenties voor de vereniging. Daarom werd besloten vanuit de Zeeuwse Dialectvereniging een stichting in het leven te roepen die het materiele en organisatorische deel van de uitgave op zich zou nemen. Aldus werd 24 oktober 1990 door het toenmalige bestuur van de vereniging een speciaal voor dit doel de separate stichting "De Zeeuwse Taele" opgericht. Deze stichting had tot doel de kennis omtrent de Zeeuwse cultuur te verhogen door de uitgave van het Supplement op het Zeeuwse Woordenboek mogelijk te maken. Om dit doel te verwezenlijken moest de stichting trachten de finan ciële middelen te verkrijgen bij de overheid, culturele en wetenschappelijke organisaties en het bedrijfsleven. Onder het voorzitterschap van de heer De Regt is het stichtings bestuur direct gestart met het verwerven van voldoende fondsen om de uitgave van dit supplement mogelijk te kunnen maken. Tijdens iedere Zeeuwse Dialectendag bracht de heer De Regt verslag uit van de vorderingen van het Supplement. Hij gaf er dan blijk van een goed en duidelijk inzicht te hebben in de financiële situatie. Hierin was hij zeer nauwgezet en bracht dan op zijn eigen unieke manier verslag uit, altijd gelardeerd met een kwinkslag. Op 20 oktober 2002 kon de voorzitter van "De Zeeuwse Taele" ing. J.I de Regt, tijdens de jaarlijkse Zeeuwse Dialectdag in Kapelle een exemplaar van het manuscript aanbieden aan de in Kapelle- Biezelinge geboren toenma lige Minister president mr. dr. J.R Balkenende. Toen in maart 2003 de uitgave van het supplement vol tooid was, beschouwde De heer De Regt ook zijn taak als voorzitter en bestuurslid van de Zeeuwse Taele voltooid. Het doel was bereikt! Thea de Bruine- de Smet

Nehalennia | 2016 | | pagina 23