■■■I lfai Nehalennia winter 2016 nr. 194 Deze aflevering van Nehalennia is een bijzonder nummer. Het is de laat ste die, in naam nog, in samenwerking met de Werkgroep Cultuurhistorie uitgebracht wordt. Besloten is dat per 1 januari 2017 de wegen uiteen gaan. Vanaf die datum valt de verantwoordelijkheid voor de uitgave van Neha lennia geheel bij de Zeeuwse Dialect Vereniging. Wij willen de Werkgroep bedanken voor de jarenlange prettige samenwerking en vinden het fijn dat het overgrote deel van de redactieleden gewoon met ons verder gaat. Aan de gebruikelijke opzet, wat inhoud betreft, zal niets veranderd worden. Zo blijft Nehalennia een provincieoverstijgend en veelzijdig tijdschrift. Een aantal leden van de Werkgroep Cultuurhistorie heeft te kennen gegeven het lidmaatschap voor het verkrijgen van Nehalennia niet voort te zetten. Wij vinden dat jammer en vragen u beleefd uw keuze nog eens te overwegen. Ook voor dit nummer heeft de redactie weer haar best gedaan om er een veelzijdig en boeiend nummer van te maken. Zo treft u artikelen aan over de perikelen rond de aanleg van de weg IJzendijke - Watervliet en Arthur Frankels jaren in het Zierikzee aan het begin van de twintigste eeuw, onder andere redacteur van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Verder de gebruikelijke bijdragen, onder andere een interview met de bekende Zeeuwse historicus Jan Zweemer. De rubriek 'Kiekplaete is beëindigd en inmiddels vervangen door de nieuwe rubriek 'Mien Verzaemelieng'. De in vorige nummers aangekondigde bijdrage over de betekenis van het werk van Johannes Goedaert van de hand van Kees Beaart zult u in dit num mer niet aantreffen, omdat deze een plaats gekregen heeft als hoofdstuk in het fraaie, rijk geïllustreerde boekJohannes Goedaert, Fijnschilder en ento moloog. Het werd op 19 november j.l. in het Zeeuws Museum gepresenteerd. U kunt dit boek in iedere boekhandel aanschaffen voor de prijs van 17,50. Tevens is er vanaf 19 november 2016 in het Zeeuws Museum een tentoonstel ling over het werk van deze zeventiende-eeuwse kunstenaar te zien, onder de titel 'Uyt eygen ervarentheyd. De wondere insectenwereld van Johannes Goedaert.' Wij zien nog altijd graag nieuwe leden tegemoet. Laat uw Nehalennia maar eens zien aan familie en bekenden. Wellicht kunt u iemand overhalen om lid te worden van onze vereniging? De redactie wenst u veel lees- en kijkplezier. Ik wens u namens de redactie fijne feestdagen en een gezond en gelukkig 2017 toe. Pau Heerschap

Nehalennia | 2016 | | pagina 3