zdv Nehalennia - zomer 2017 - nr. 196 Verenigingsnieuws Problemen met het openen van de website. Wat hebben Nieuw- en Sint Joosland gemeen met Groningen! Sihouwen-Duiveland In memoriam Teun Rosmolen 17 Dat meldden ons diverse leden. Bij het openen van onze site, werd er gevraagd naar twee gegevens. Niks van aantrekken. Kan je de site (verplaatst) nog niet openen, gebruik dan even dit adres: http://www.zeeuwsedialect. nl/ Heb je trouwens gezien dat onze site helemaal verfrist is? Schóóne ee? Verder is het bestuur druk bezig met een publicatie over Bruinisse. Dat boek zal in de herfst verschijnen. Ook zijn we bezig met de voorbereidingen van de dialectendag op 21 oktober in De Vroone. In de volgende Nehalennia hopen we hierover meer nieuws te melden. Niets, zou je denken. Maar dat is sinds kort anders. Auteur Patricia van der Broek uit Groningen benaderde voor haar tweede thriller Rinus Willemsen met de vraag of hij bereid was enkele dialogen voor haar boek in het juiste dialect te schrijven. Dat was geen probleem voor hem. Op de vraag waarom Patricia dat zo graag wilde gaf ze als reactie: 'Ik kom, net als ieder ander mens, met (streek)talen en dialecten in aanraking. Soms via mijn werk, soms privé. Verder ben ik graag met taal bezig via mijn korte verhalen en boeken. Omdat ik verder heel wat vakanties in Zeeland heb doorgebracht, zowel in mijn jeugd als volwassenen, gaf ik mijn hoofdpersoon een Zeeuwse achtergrond. Het leek me vervolgens niet meer dan normaal om haar iets eigens mee te geven. In haar geval was dat haar streektaal. Talen en dialecten geven wat mij betreft kleur aan mensen. Daar mag best (meer) aandacht voor zijn." Belast verleden is sinds 17 juni te koop via de reguliere (internet)boekhandel of via uitgeverij Palmslag via www. palmslag.nl Het ISBN nummer is 97 8949 1773 655 Op zondag 9 april j.l., een stralende lentedag, overleed in zijn woning te Zierikzee vrij plotseling de heer Teunis Wessel Rosmolen op 82-jarige leeftijd. Teun leerde ik al meer dan 20 jaar geleden kennen door zijn vrouw Rie. Het was begin jaren negentig van de vorige eeuw. We waren toen beiden lid van de Wetenschappelijke Commissie van de Zeeuwse Dialect Vereniging. De vergaderingen werden toen in Middelburg gehouden. Op de poolplaats bij Serooskerke pikte ik Rie op en onderweg kwamen we steeds meer over elkaar te weten. Zo vertelde Rie ook over haar man Teun, maar ik kende Teun toen nog niet persoonlijk. Dat veranderde toen de vergaderingen verlegd werden naar Kapelle, ten huize van Koos en Bas Oele. De route voerde nu over Zierikzee en Rie nodigde mij uit om alvo rens we naar Kapelle reden de warme avondmaaltijd bij hen te gebruiken. En zo leerde ik Teun kennen van aange zicht tot aangezicht. De kennismaking was allerhartelijkst, we raakten in gesprek en bleken een heleboel gemeen schappelijke interesses te hebben. Teun had een heel brede belangstelling, op allerlei gebied. Om er slechts enkele te noemen: fotografie, natuur, geschiedenis, techniek, dialect, geografie, elektronica, reizen. Er was eigenlijk geen onder werp te bedenken waar Teun niet in geïnteresseerd was en waar hij zich grondig in verdiept had. Zijn bijzondere interesses waren de Tweede Wereldoorlog en Poolreizen. Hij kon er ook smakelijk over vertellen, over zijn eigen ervaringen als kind tijdens de oorlog, zijn gidswerk in de natuur. Er ontstond een vriendschap, die zich in de loop der jaren steeds meer verdiepte. Ik zag steeds weer uit naar de momenten om elkaar te ontmoeten. Op een gegeven moment werden ook de vergaderingen van de Wetenschappelijke Commissie in huize Rosmolen gehouden. En nog wat later ook de bijeenkomsten van de Dialectwerkgroep-Noord. Het was altijd een feest om daar bij elkaar te zijn, altijd zo gezellig en gastvrij. In die sfeer werd er ook hard en creatief gewerkt. Teun leverde ook altijd de voorwerpen voor de Kiekplaete. Vrijwel alle leden, van zowel de werkgroep als de commissie, waren aanwezig tijdens de herdenkingsbijeenkomst in Zêêuwse Dialect Verênigieng

Nehalennia | 2017 | | pagina 19