In gesprek met Piet Scheerders liedjes die vroeger op de kermis verkocht werden, komen aan bod. Hoe ik aan die teksten kom? Van heinde en ver worden mij die toegezonden. Vooral in het voorjaar als tijdens de schoonmaak kasten werden leeggehaald. Een telefoontje, een belletje aan de deur; ze werden mij van alle kanten toegestuurd. Kijk, als mensen merken dat je serieus met hun aangeboden teksten omgaat, dan vertrouwen ze je meer en meer archivalia toe. Het is dus een wederzijdse beïnvloeding. Geweldig. Je bent ook actief tijdens vertelavonden. Ja, dat is zo, om er eentje te noemen. Tussen Kerst en Nieuwjaar is er altijd een vertelavond in Zaamslag, in het Podium. Er treden dan vertellers op uit heel Zeeland. Ja, daar is altijd een apart sfeertje. We doen dit al jaren en bijna altijd voor een volle zaal. Soms is die nog uitverkocht ook. 't Podium is een zeer geschikte locatie. Met Ambras heb ben we kort geleden nog een benefiet-avond verzorgd om een lift te realiseren in dat gebouw. Dat zijn mooie momenten. Tot voor een paar jaar trokken we door heel Zeeuws- Vlaanderen met een groep vertellers. Dat organiseerden we samen met de openbare bibliotheken. Helaas is dat voorbij. Praten met Piet is praten over dialect en folklore. En dan speciaal over het de streektaal van het Land van Hulst en de grenskant. Als meer dan 30 jaar is Piet actief op dat terrein. Zullen we het eerst over Ambras hebben? Prima idee. Met Jos Neve, Hans en Rob van Bellen speel ik al meer dan 35 jaar in een band. In Ambras. We zingen liedjes in dialect. Bekende liedjes uit de streek, maar ook zelf gecomponeerde. In het begin alleen in Hulst, daarna ook in de dorpen in de buurt en later eigenlijk in heel Zeeland. Vroeger bijna elk weekend, maar helaas de laatste maanden niet meer, vanwege ziekte van één van de band leden. Na de jaarwisseling nemen we de draad weer op. Vroeger speelden we in januari altijd een groot deel van de avond bij de presentatie van Van bij Ons. Dat was in De Dullaert, het uitgaanscentrum van Hulst. De zaal puilde uit en de streek stond bijna op z'n kop. Net als bij carnaval. Ons succesformule was zang en cabaret. Je hebt ook een rubriek in De Stem. Ja, op zaterdag is er een rubriek "Hé ja, dat ken ik. Daar begon ik mee in 1987 en nu nog iedere zaterdag ver schijnt er een aflevering. Het gaat over gebeurtenissen in de streek. Een brand, een roof of een moord, maar ook

Nehalennia | 2017 | | pagina 22