Van de redactie Nehalennia - lomer 2017 nr. 190 1 Olieverf door Caspar Lindeman Restant van de Kilhaven te Ouddorp. Het was een waar genoegen om deze aflevering van Neha- lenna samen te stellen. Steeds weer bereiken ons verrassende bijdragen. Daardoor is het mogelijk om er een afwisselend geheel van te maken, waarin zoveel mogelijk facetten aan de orde komen, zoals u aan de inhoudsopgave kunt zien. Daar bij moet ik wel even een kanttekening maken: Wij zouden graag wat meer bijdragen van midden-Zeeland ontvangen. Dit om meer evenwicht wat de inhoud betreft gestalte te kunnen geven. De oproep om nieuwe leden te werven blijft natuurlijk van kracht. Laat u deze Nehalennia maar eens zien aan familiele den, vrienden en bekenden. Als u vragen of wensen heeft, laat het ons weten; wij zijn er voor u. Namens de redactie wens ik veel lees- en kijkplezier. Dit nummer opent met een bijdrage van Jan Both, streekar chivaris van de gemeente Goeree-Overflakkee. Hij behandelt een onderwerp betreffende Sommelsdijk, een plaats die tot 1806 tot Zeeland behoorde. Jan Mida- vaine schreef een interessant artikel over de invoering van de nieuwe psalmberijming van 1773 op Walcheren en Jaco Simons leverde een verrassende bijdrage over kunst. Stond in het vorige nummer Schouwen-Duiveland een beetje centraal, in dit nummer in woord en beeld wat meer van Goeree-Overflakkee. Zo willen wij in het vervolg steeds aandacht schenken aan een andere regio. Verder de gebruikelijke rubrieken, zoals naamgeving, een bijzondere verzameling, volkskundige onderwerpen, ver halen en gedichten, uitwerking van een vragenlijst en een nieuwe vragenlijst. Pau Heerschap

Nehalennia | 2017 | | pagina 3