Slot geboren in Wilhelminadorp op Zuid-Beveland. Veertien generaties gingen hem voor. Hij is een Zeeuwse zanger, met een groot repertoire in het Zeeuwse dialect van Zuid- Beveland. Een ander opkomend talent is Tonnie Dieleman. Hij treedt op als broeder Dieleman. Hij brengt nummers in het Zeeuws-Vlaamse dialect. Hij groeide er op en kreeg er een gereformeerde opvoeding. Het christelijk geloof is een terugkerend thema in zijn liedjes. Peter Dieleman De naam Dieleman komt ook frequent voor in het noor den van Vlaanderen, waar hij oorspronkelijk ook vandaan komt. Op de website familienaam.be kan de verspreiding van de Belgische familienamen opgevraagd worden. Door de kaart van de Nederlandse familienamenbank en die van de Belgische databank samen te leggen, is te zien of Zeeuw se familienamen ook buiten Zeeland, in Nederland of Vlaanderen frequent voorkomen. Bij de familienaam Diele man is duidelijk te zien dat vooral noord-Oost-Vlaanderen en Terneuzen veel Dielemans op hun grondgebied hebben. Broeder Dieleman Bronnen Familienamendatabank Nederland: http://www.meertens.knaw.nl/nfb/ Familienamendatabank België: http://familienaam.be Voornamenbank Nederland: https://www.meertens.knaw.nl/nvb/ Over Peter Dieleman: http://people.zeelandnet.nl/dlm/ Debrabandere, F. (2003), Woordenboek van de familienamen in België en Noord-Frankrijk. Debrabandere, F. (2009), Woordenboek van de familienamen in Zeeland. Geraadpleegd op website naamkunde.net. Driel, L. van (2007), Van Aarnoudse tot Zachariasse. Zeeuwse familie namen. Inniger, F. (2001) 'De afstamming in vrouwelijke lijn van de Oost- Zeeuws-Vlaamse familie Dieleman uit het riddermatige Gentse geslacht De Stoppelaere', in: Nieuwsbrief Heemkundige Vereniging Terneuzen, nr 42, p 8. Meertens P.J, (1947), Zeeuwse familienamen.

Nehalennia | 2017 | | pagina 16