Nehalennia najaar 2017 nr. 197 Verenigingsnieuws Dialectdag in Kapelle Notulen van de jaarvergadering, gehouden in De Vroone, Kapelle, 15 oktober 2016. 15 De laatste bestuursvergaderingen zijn we, zoals gewoon lijk, druk bezig geweest met de voorbereidingen van de dialectdag op zaterdag 21 oktober in De Vroone te Kapelle. Het wordt weer een prachtige dag. 's Morgens een korte vergadering, waarna prof. dr. Jacques Van Key- meulen ons meeneemt naar plekjes in den vreemde waar nog Nederlands, ja zelfs een beetje Zeeuws gesproken wordt. Ons bestuurslid Peter Vleugel vertelt over Johan nes Goedaert, een Middelburger die een studie maakte over insecten. Vorig jaar stond Nehalennia er bol van. De morgen sluiten we af met een optreden van Anja Kop- mels. Na de uitgebreide Zeeuwse lunch is er plaats voor drie verhalen in dialect. We horen de spreektaal van Ouddorp, Bruinisse en Nieuw-Namen. Leni en Henk Blom sluiten de middag af met cabaret: toneel en zang. Natuurlijk is er ook begeleiding door Elvira Vos-Simons. Present: de bestuursleden mw. Prieneke van Hoeve, mw. Ria Nieuwenhuijse-Kleppe en de heren Pau Heerschap, Kees Heule, Hans Jebbink, Peter Vleugel, George Will, Ri- nus Willemsen en 95 leden en introducees. Speciale gasten zijn: mw. D. Mersie-du Cloo, beleidsme dewerker Provincie Zeeland, mw. drs. Veronique De Tier, mw. D. Mersie-du Cloo en de heren J. Murre, de heer en mw. Oele, en A. Scheele (ereleden). Verder de voorzitter en secretaris van de Zeeuwse Vereni ging in Dordrecht. Afwezig m.k. de heer D. Dekker Oostburg, fam. Schiete- katte Nieuwerkerk, Mw. R. Manderveld-van Veen, Anita Bos Biervliet, Thea de Bruine-de Smet Sluiskil, de heer Rien Passieux uit Haarlem en drs. M. Bierens, voorzitter van de Zeeuwse Taele. 1. Opening Om tien uur opent de voorzitter, Hans Jebbink, de jaarvergadering. Hij verwelkomt onze speciale gasten en noemt de dames en heren die zich afmeldden. 2. Notulen De notulen van de vorige jaarvergadering, 17 oktober 2015, die in Nehalennia september 2016 stonden, worden ongewijzigd goedgekeurd, met dank aan de secretaris. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Er zijn geen ingekomen stukken en ook geen medede lingen. 3a. Jubilarissen De voorzitter leest de namen voor van de jubilarissen, waaronder ons erelid Bas Oele, die vijftig jaar lid van onze vereniging is. Applaus klinkt door de zaal. 3b. De voorzitter leest de namen op voor van de leden, die het afgelopen jaar zijn overleden. De vergadering her denkt hen staande tijdens een moment van stilte. 4. Verslag kascontrolecommissie over 2015 De heer Jan Oosthoek deelt de vergadering mee dat de commissie samenkwam ten huize van de penning meester, mw. Prieneke van Hoeve en dat de ZVD -kas en de financiële administratie van Nehalennia in orde zijn bevonden. Hij stelt voor het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde beleid over 2015. Daarmee gaat de vergadering akkoord. De penningmeesters, mw. Van Hoeve en de heer George Will, worden be dankt voor hun goede zorgen. 5. Jaarekening, verantwoording en toelichting De penningmeester geeft in een duidelijk betoog toe lichting op de rekening. 6. Nieuw lid kascontrolecommissie In de plaats van aftredend commissielid Jan Oosthoek, benoemt de vergadering de heer Jaap L. Murre uit Middelburg. De voorzitter bedankt de heer Oosthoek hartelijk voor zijn inspanningen. 7. Begroting ZVD Mw. Van Hoeve geeft een financiële toelichting op de begroting en secretaris RinusWillemsen een inhoude lijke. 8. Rekening, begroting, verantwoording Nehalennia Aan de hand van de in het programmaboekje gepre senteerde cijfers geeft penningmeester George Will een uitvoerige toelichting op het gevoerde beleid. Hij meldt dat de ontvlechting met de Werkgroep CultuurHistorie met ingang van 1 januari 2017 een feit is en dat mede daardoor er een ledenverlies te verwachten is van ca. 50 personen en dat de ZDV de financiële tekorten voor haar rekening zal nemen. Een contributieverhoging zit er dus niet in voor 2017. Op de vraag van de heer J. Murre, meldt de penningmeester dat de contributie van 2015 voor een deel is bijgeschreven in het boekjaar 2016. 9. Bestuursverkiezing Het afredend bestuurslid Kees Heule wordt met alge mene stemmen herkozen. Hij neemt de benoeming aan. Het aftredend bestuurslid mw. Ria Nieuwenhuijse - Kleppe stelt zich niet herkiesbaar. De voorzitter spreekt zeer waarderende woorden tot haar. Ze is sinds 1994 bestuurslid en heeft zelfs de heer Jebbink in het bestuur gebracht! Ria wordt benoemd tot ere-lid. Ze ontvangt verder een oorkonde en bloemen. De verga dering waardeert dit zeer en beloont haar met een ap plaus. De vacature wordt niet opgevuld. 10. Sprekend Zeeuws woordenboek Het Zeeuws Woordenboek van Rika Gijsen, dat in 1999 op de markt verscheen, was vele jaren niet be schikbaar. Vanmorgen zet mw. Dieneke Mersie - du Cloo dit woordenboek met een druk op de knop, op onze website. Dit project is mogelijk gemaakt door fi nanciële steun van de Provincie Zeeland. 11. Verslag activiteiten 2015. Vice-voorzitter Pau Heerschap noemt in vogelvlucht de activiteiten die de verenging het afgelopen jaar ont plooide. Deze worden ook in het jaarverslag, gepubli ceerd in Nehalennia 193, genoemd. 12. Verslag Zeeuwse Taele Ook van de Zeeuwse Taele is Pau Heerschap de vice- voorzitter. Hij meldt dat deze stichting van oorsprong een steunfunctie had voor onze vereniging. Momenteel werkt de stichting in samenwerking met het Scez aan

Nehalennia | 2017 | | pagina 17