axer Jaarverslag over 2016 notarissen Uit de regio's Schouwen-Duiveland diverse activiteiten, waaronder Zieng Zeeuws. 13. Rondvraag a. De heer Oele zag graag dat het woord flyer vervangen werd door biesluuter. b. De heer H. Blom informeert of de naam Nehalennia behouden blijft. Dat is inderdaad het geval. Het is overeengekomen tijdens de ontvlechtingsverga dering met de WCH. c. Mw. Lindenberg brengt nog in de vergadering de ver diensten van mw. Ria Nieuwenhuijse-Kleppe, onder andere door haar p.r.-activiteiten. d. De heer Van der Maas hoorde graag, dat Pau Heer schap op z'n Ouddorps het woord voerde. e. Mw. Bout vraag aandacht voor diverse activiteiten op Tholen. f. Mw. De Tier meldt haar lezing in Zierikzee. g. Mw. Meerman sluit af met een gedicht in dialect a la Nijntje: een ode aan Jaap Murre. 14. Sluiting De voorzitter sluit om 10.55 uur de vergadering, dankt iedereen voor diens inbreng en wenst de aanwezigen een genoeglijke dialectdag. Aldus vastgesteld in de jaarvergadering van 21 okt. 2017. De secretaris, De voorziter, Rinus Willemsen Hans Jebbink Notariskantoor Axxent, Terneuzen paste kostenloos onze statuten aan Het jaar 2016 heeft voor onze vereniging vier hoogtepun ten te zien gegeven. Allereerst werden de nieuwe statuten van kracht, waardoor de afdeling volkskunde op hetzelfde niveau kwam als de afdeling dialectonderzoek. Verder noemen we de jaarlijkse dialectdag in Kapelle met als gastspreker Jos Broeke. Op die dag werd een demo van het Woordenboek van de Zeeuwse Dialecten, geïntroduceerd op internet. De volledige uitgave kwam op 31 dec. 2016 tot stand en beschikbaar op onze website. Tenslotte melden we de ontvlechting van ons kwartaalblad Nehalennia met de Werkgroep CultuurHistorie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Uit enkele publicaties in dat tijdschrift groeide de idee een boek samen te stellen met de titel Johannes Goedaert, fijn schilder en entomoloog. Dit werk werd in november in het Zeeuws Museum gepresenteerd. Het bestuur kwam vijf keer in vergadering bijeen. Op de dialectdag werd afscheid genomen van mevrouw Ria Nieuwenhuijse-Kleppe. Zij werd benoemd tot ere-lid. Nehalennia verscheen vier keer met daarin de gebruike lijke vragenlijsten. Deze werden individueel, maar ook groepsgewijs ingevuld door de werkgroepen-Noord, Zuid- Beveland en Zeeuws-Vlaanderen. De website werd zorgvuldig onderhouden en kreeg een andere naam: www.zeeuwsedialecten.nl In de afvaardiging naar de Zeeuwse Taele volgde me vrouw. Thea de Bruine-de Smet de afgetreden mw. Nieu- wenhuijse op. Het beleidsplan werd aangepast en verscheen op onze website, waardoor de toekomstplannen zijn gewaarborgd. Met de provincie Zeeland was regelmatig overleg dat pret tig verliep. De jaarvergadering vond plaats op 15 oktober 2016. Het bestuur van de ZDV was in het verslagjaar als volgt sa mengesteld: Hans Jebbink Middelburg voorzitter, Rinus Willemsen Biervliet secretaris, Prieneke van Hoeve Goes, penningmeester, Pau Heerschap Ouddorp vice-voorzitter, Kees Heule Bruinisse waarnemend penningmeester, mw. Thea de Bruine - de Smet Sluiskil, Peter Vleugel Nieuwer- kerk en George Will Oosterhout. Aan het eind van het verslagjaar bedroeg het aantal leden 331. Dit jaarverslag is goedgekeurd in de bestuursvergadering van 14 maart 2017. Op 7 oktober 2017 verschijnt het boek 'Ik komme van Bru', een kijk- en leesboek over het DNA van Bru. Het wordt gepresenteerd tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Durps'uus van Bru aan de Molenstraat 52 te Bruinisse. De aanvang is 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Op deze avond zal ook Zeeuwse Sien optreden. Aan de toe gang zijn geen kosten verbonden. Het was een goede gedachte van de Zêêuwse Dialect Verê- nigieng een gevarieerd boekje uit te geven dat geheel ge wijd is aan Buinisse. Met colums van Willem van Gilst in de streektaal en een vertaling erbij zijn deze heel toegan kelijk geworden. Prachtig aangevuld met hedendaagse en oude foto's, waardoor de ontwikkeling van het mosseldorp richting toeristencentra zichtbaar wordt. De interviews ondersteunen dit proces en geven een hedendaags inkijkje in deze interessante leefgemeenschap. Al geruime tijd is een werkgroepje aan de slag gegaan om het boek samen te stellen. Door deze veelzijdige benadering is de uitgave naast lees- en voorleesboek, een prachtig kijkboekje geworden, dat hopelijk de weg naar de inwoners zal vinden. Het is niet alleen een boek om zelf te bezitten, maar ook heel geschikt om het tijdens de feestdagen cadeau te geven aan anderen.

Nehalennia | 2017 | | pagina 18