Nehalennia winter 2017 nr. 198 p4 Uit de regio's Verenigingsnieuws Van de bestuurstafel Schouwen-Duiveland Gérard de Nooijer is eveneens profvoetballer. Gérard de Nooijer is de jongste van de voetballende twee ling. Hij begon zijn amateurcarrière net zoals zijn broer bij R.C.S. in Oost-Souburg, waar hij in het seizoen 1985/1986 samen met zijn broer door trainer Tielman werd overge heveld naar de eerste selectie. De beide broers debuteer den in 1985 in het eerste elftal en scoorden regelmatig. Een andere 'Zeeuwse' De Nooijer is de fotograaf en later videokunstenaar Paul de Nooijer. Zijn vader was afkom stig uit Arnemuiden. Paul de Nooijer kwam uiteindelijk wel in Zeeland terecht oen hij samen met zijn vrouw in 1984 een huis kocht in Middelburg. Later verhuisde hij naar de Zuid-Beveland. Hij werkte ook samen met zijn zoon Menno De Nooijer. Het Zeeuws Museum heeft werken van Paul de Nooijer. Hij maakte in 1997 ook een speelfilm, Exit. In 2011 won hij de tentoonstellingswed strijd We hangen in het CBK Zeeland met een poster van Film by the Sea. Bronnen Familienamendatabank Meertens instituut: http://www.meertens.knaw. nl/nfb/ Familienamendatabank België: www.familienaam.be Belzen, L. van, 'Het geslacht De Nooijer', in: Arneklanken 5 (2000), nr 1, Belzen, L. van, 'Andere De Nooijers', Arneklanken. 9 (2004), nr 4, p 4-7. Debrabandere, F. (2003), Woordenboek van de familienamen in België en Noord-Frankrijk. Debrabandere, F. (2009), Woordenboek van de familienamen in Zeeland. Geraadpleegd op http://www.naamkunde.net/ Meertens P.j, (1947), Zeeuwse familienamen Van Driel, L. (2007), Van Aarnoudse tot Zachariasse. Zeeuwse familiena men Deze keer weinig nieuws van het bestuur. Na de succesvol le presentatie van het dialectboek over Bruinisse, kan de vereniging melden, dat de verkoop prima verloopt. Trou wens ook het boek dat vorig jaar verscheen over Johannes Goedaert, verkoopt goed. Op de dialectdag namen we onder andere afscheid van onze penningmeester. Een opvolger heeft zich helaas nog niet aangediend. Vandaar deze oproep. Het bestuur is op zoek naar een enthousiaste penningmeester voor onze dialectvereniging. Heb je iets met financiën? En misschien met dialect? Dan ben jij de persoon die we zoeken. Het kostje één tot twee uur per week en deze functie geeft je veel voldoening. Of misschien ken je iemand in je omgeving die je geschikt vindt. Neem dan contact op met één van de bestuursleden die op de omslag van Nehalennia staat. Een vereniging zonder penningmeester. Dan kan nie 'óór. Bruinisse Op 7 oktober j.l. werd in de Gereformeerde Kerk van Bruinisse het boekje 'Ik komme van Bru onder grote belangstelling gepresenteerd. Het eerste exem plaar werd aangeboden aan Mieneke van Klinken- van Gilst, dochter van de vroegere columnist Wullem van Bru, van wie een tiental stukjes met een vertaling in het Ne derlands ernaast is opgenomen. Verder bevat het boekje 10 vraaggesprekken met bekende Bruënaars en een groot aantal oude foto's met daarbij een foto van de huidige situatie. De avond werd opgeluisterd door Zeeuwse Sien, met wie verderop een interview te lezen is. Het is een heel leuk boekje geworden van 84 pagina's, met een harde kaft en geheel in kleur uitgevoerd. Echt een boekje om zelf te hebben of om cadeau te geven. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: slechts 12.50. P.H. Zeeuwse Sien treedt op. Een geanimeerd publiek, uiterst links Mieneke van Klinken.

Nehalennia | 2017 | | pagina 23