Van de redactie Nehaiennia winter 2017 nr. 198 Dit vierde nummer van 2017 completeert een jaargang van Nehaiennia die onder de volledige verantwoordelijkheid van de Zeeuwse Dialect Vereniging verschenen is. Dit stemt de redactie tot grote tevredenheid, temeer omdat het elke keer weer gelukt is een tijdschrift uit te brengen met een grote variëteit aan onderwerpen en fraaie illustraties. Van de lezers mochten wij voortdurend waarderende reacties vernemen. Wij beschouwen dit als een teken dat wij op de goede weg zijn. Zoals u aan de inhoudsopgave kunt zien, biedt ook dit nummer weer een diversiteit aan onderwerpen, zowel op historisch gebied als op het terrein van het dialect en de volkskunde. En, ik heb dat in vorige nummers al eerder opgemerkt, het is een blad waarin ook het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee een plaats vindt, dus grensoverschrijdend is. Behalve dat de redactie bezig is geweest met het samenstellen van deze Nehaiennia, zijn ook enkele leden ervan met een werkgroep bezig geweest om het fraaie kijk- en leesboekje 'Ik komme van Bru samen te stellen. Het werd op 7 oktober tijdens een drukbezochte bijeenkomst in de Gereformeerde kerk van Bruinisse gepresenteerd. Wij kunnen u meedelen dat de verkoop van het boekje goed loopt. Misschien moet u zich haasten om nog een exemplaar te bemachtigen. Voor de prijs hoeft u het niet te laten. Inmiddels is de jaarlijkse dialectdag in Kapelle weer gepasseerd. Ook deze mocht druk bezocht worden. Jammer was wel dat wij van enkele bestuursleden afscheid moesten nemen, ook van onze penningmeester. Wij zijn dan ook op zoek naar een nieuwe financiële man of vrouw. In deze Nehaiennia kunt u er meer over lezen. En dan weer mijn herhaalde oproep: wij zouden graag nieuwe leden Tenslotte wil ik u namens de redactie en ook het bestuur van de Zeeuwse Dialect Vereniging fijne feestdagen en een heel gezond en voorspoedig 2018 toewensen. Pau Heerschap, hoofdredacteur

Nehalennia | 2017 | | pagina 3