Notulen van de jaarvergadering, gehouden in De Vroone, Kapelle, 21 oktober 2017. Present: de bestuursleden mw. Prieneke van Hoeve, mw. Thea de Bruine - de Smet en de heren Pau Heerschap, Kees Heule, Hans Jebbink, Peter Vleugel, George Will, Rinus Willemsen en 95 leden en introducé(e)s. Speciale gasten zijn: mw drs Veronique De Tier, mw. R. Nieuwenhuijse - Kleppede heer en mw. Oele. Afwezig m.k. drs M. Bierens, voorzitter van de Zeeuwse Taele. mw. D. Mersie - du Cloo, beleidsmedewerker Provincie Zeeland, en de heren A. Scheele en J. Murre (ereleden) en drs. Marinus Bierens en H. Stoutjesdijk. 1. Opening Om tien uur opent de voorzitter, Hans Jebbink, de jaarver gadering. Hij verwelkomt onze speciale gasten en noemt de dames en heren die zich afmeldden. 2. Notulen De notulen van de vorige jaarvergadering, 15 oktober 2016, die in Nehalennia september 2017 blz 15 stonden, worden ongewijzigd goedgekeurd met dank aan de secretaris. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Er zijn geen ingekomen stukken en ook geen mededelin gen. De vergadering herdenkt staande tijdens een moment van stilte, de gestorven leden van onze vereniging, nadat Rien Passieux daarom had gevraagd. 4. Verslag kascontrolecommissie over 2016 Ingekomen een mail van de heer Jan Oosthoek betref fende de kascontrole over 2015. "Weledele Heren. Lange tijd terug hebben wij gesproken over een verschil in de notulen van de jaarvergadering. Het verschil gaat over iets wat te maken heeft met George Will zijn afdeling, wat niet op de vergadering is genoemd. Bij deze wil ik vermelden dat de voornoemde notulen toen zijn goed gekeurd en de penningmeester goedkeuring is verleend. Hopende dat het verschil is rechtgetrokken, teken ik, Jan Oosthoek, Kapelle." Hierop reageerde de penningmeester George Will met de volgende mail: "De kascontrole 2015 voor Nehalennia is vorige jaar naar tevredenheid verricht, maar aan de jaarvergadering 2016 is helaas niet gevraagd de penningmeester van Nehalennia decharge te verlenen. De kascommissie over 2015 stelt de vergadering voor die decharge nu alsnog te verlenen". De vergadering gaat met het bovenstaande akkoord. De heer Leen van de Moere deelt de vergadering mee dat de commissie samenkwam ten huize van de penning meester, mw. Prieneke van Hoeve en dat de ZVD -kas en de financiële administratie van Nehalennia, in orde zijn bevonden. Hij stelt voor het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde beleid over 2016. Daarmee gaat de ver gadering akkoord. De penningmeesters, mw. Van Hoeve en de heer George Will, worden bedankt voor hun goede zorgen. De heer Van de Moere wordt bedankt voor zijn onderzoek en duidelijk verslag. 5. Jaarrekening, verantwoording en toelichting De voorzitter leidt dit agendapunt in en meldt dat er jaarlijks bij de provincie een verzoek tot financiële onder steuning wordt ingediend. Deze is tot nu toe toegekend. Maar dat bedrag is niet voldoende voor onze activiteiten, waaronder de kwartaaluitgave van Nehalennia, waar de hele contributie aan opgaat. Hij stelt voor de jaarlijkse contributie te verhogen van 22,50 naar 25,00 waarmee de leden akkoord gaan. De penningmeester geeft in een duidelijk betoog toe lichting op de rekening. Hij wijst op het eenmalig ver trek van de Werkgroep Historie en Archeologie en het aantal opzeggingen dat meestal het aantal nieuwe leden overtreft. Uit de zaal wordt erop gewezen, dat dit punt in relatie met de begroting bespreekbaar moet worden gemaakt en dan worden er inderdaad tekorten zichtbaar. De heer Willem Brouwer vraagt aandacht voor beleid om de jeugd bij het dialect te betrekken. En hij noemt ook de naam van Zeeuwse Sien. De heer Rinus Sommeijer onder steunt dit. De voorzitter wijst op een ledenwerfactie en de secretaris zegt dat we de afgelopen maanden zijn begon nen met Facebook. Een andere stem uit de zaal wijst op bezoek aan middelbare scholen, bijv. het Calvijn College in Goes. 6. Nieuw lid kascontrolecommissie In de plaats van aftredend commissielid Leen van de Moere, benoemt de vergadering de heer Willem Brouwer uit Middelburg. 7. Begroting ZVD De begroting voor 2018 wordt goedgekeurd. "We lopen inmiddels al bijna een half uur achter op het programma," wordt er in de zaal opgemerkt. 8. Rekening, begroting, verantwoording Nehalennia Aan de hand van de in het programmaboekje gepresen teerde cijfers gaf penningmeester George Will reeds een uitvoerige toelichting op het gevoerde beleid onder punt 5, zodat dit onderdeel snel behandeld en goedgekeurd wordt. 9. Bestuursverkiezing Het aftredend bestuurslid mw. Thea de Bruine - de Smet stelt zich niet herkiesbaar. De voorzitter spreekt zeer waar derende woorden tot haar. Thea wordt benoemd tot erelid. Thea ontvangt verder een oorkonde. De vergadering waar deert dit zeer en beloont haar met een applaus. De vergadering neemt ook afscheid van penningmeester mw. Prieneke van Hoeve wegens aanstaand vertrek naar elders. Over haar inzet en betrokkenheid is de voorzit ter uitermate tevreden; de leden onderstrepen dit met een daverend applaus. Ook zij wordt het erelidmaatschap aangeboden. Tenslotte nemen we ook afscheid van George Will, pen ningmeester van Nehalennia die het ontvlechtingsproces met de Werkgroep Historie en Archeologie zorgvuldig voorbereidde en uitvoerde. "Bedankt George, voor al je inspanningen," memoreert de voorzitter. Ook hij krijgt het erelidmaatschap aangeboden. Met een hartelijk Nehalennia voorjaar 2018 nr. 199 applaus gaat de vergadering hiermee akkoord. Als nieuw bestuurslid meldt zich aan Peter de Bakker uit Hulst. De voorzitter verwelkomt hem en in de zaal gaan de handen nogmaals op elkaar. 10. Verslag activiteiten 2016 De secretaris geeft een kort exposé van onze activiteiten dat ook uitvoerig in de Nehalennia is verschenen. Daar bij noemt hij expliciet het verschijnen van het boek over Johannes Goedaert. Verder het verkrijgen van de Anbi- status en het groot aantal zorgvuldig ingevulde vragen lijsten uit bijna heel de provincie. Speciaal noemt hij de Werkgroep-Noord, waar mw. Rie Rosmolen - Murre heel actief is. Ook de werkgroep op Zuid-Beveland en in Zeeuws-Vlaanderen krijgen aandacht. 11. Verslag Stichting De Zeeuwse Taele Pau Heerschap, de vice-voorzitter, meldt dat deze stich ting van oorsprong een steunfunctie had voor onze vereniging. Door statutenwijzigingen verkreeg de Z.T. bijna gelijke doelstellingen als de Zeeuwse Dialectvereni ging, waardoor er bij onder andere subsidieverstrekkers verwarring ontstond met alle gevolgen van dien. "Daarom is besloten de stichting op te heffen," besluit hij zijn mede deling. 13. Rondvraag a. Mw. Esther Goedhart-Schot vraagt of de leden van Zeeuwse Taele niet aan onze vereniging kunnen worden toegevoegd. Pau Heerschap reageert hierop met de woor den dat een stichting geen leden heeft, alleen een bestuur. b. Mw. Rie van de Hoek suggereert een goedkopere druk ker te zoeken. Of minder frequent Nehalennia te laten verschijnen. Pau Heerschap zegt dat er een goede relatie is met de drukker, dat de redactie ter plaatse in de drukkerij bij de opmaak betrokken is. En over minder verschijnen, dat dit ten koste gaat van de band met de leden en niet in het belang is van de vragenlijsten. c. De heer Henk Blom en anderen klagen over het digitaal invullen op de computer van de vragenlijsten, wat nu niet mogelijk is. d. Mw. Jopie Meerman wijst op het succesvol project Het Thools dictee, waaraan ook veel jeugd deelneemt. "Zoek contact met de organisatie," raadt ze het bestuur aan. e. Niet alles is goed verstaanbaar in de zaal; daarom wordt er voorgesteld in het vervolg bijv. Peter Vleugel de zaal in te sturen tijdens dit programmadeel met een (loop) microfoon. 14. Sluiting De voorzitter sluit om 10.55 uur de vergadering, dankt iedereen voor diens inbreng en wenst de aanwezigen een genoeglijke dialectdag. Aldus vastgesteld in de jaarvergadering van 20 okt. 2018. De secretaris, De voorzitter, Rinus Willemsen Hans Jebbink 11

Nehalennia | 2018 | | pagina 7