Nehalennia Inhoud 1 1 1 1 18 20 20 23 25 25 27 Kopij voor het volgende nummer uiterlijk 20 oktober Omslag Van de redactie Tijdschrift van de Zêêuwse Dialect Verênigieng Verschijnt viermaal per jaar. Aflevering 201, najaarsnummer, september 2018 ISSN 01687131 Redactie P. (Pau) Heerschap (hoofdredacteur) drs. R.M. (Ronald) Rijkse lie. V. (Veronique) De Tier G. (Gerard) van der Wal R. (Rinus) Willemsen (eindredacteur) Redactiesecretariaat Bijdragen voor Nehalennia kunnen naar de redactie worden ingezonden, t.a.v. R. Willemsen, e-mail rwillemsen@zeelandnet.nl als Word-bestand. Omvang maximaal 2500 woorden. Illustraties apart aanleveren als jpegbestanden. Lidmaatschap/abonnement Nehalennia is een uitgave van de Zêêuwse Dialect Verênigieng (www.zeeuwsedialect.nl). De contributie voor het lidmaatschap bedraagt 25,00 per jaar. Het contributiejaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Men kan zich het gehele jaar als lid of donateur aanmelden. Leden en donateurs ontvangen Nehalennia gratis. Voor betaling van de contributie wordt een nota toegezonden. Opzegging van het lidmaat- of donateurschap moet uiterlijk vóór 1 december geschieden. Aanmelding, opzegging en adreswijzigingen dienen uitsluitend schriftelijk te worden gericht aan: Administratie Nehalennia, dhr. M. Passieux, Bernadottelaan 168,2037 GW Haarlem, tel. 023-5337602, e-mail rienpassieux@online.nl. Verzending en bestelling Losse nummers van Nehalennia kosten 7,50 inclusief administratie- en verzendkosten. Ook oude nummers en andere verenigingspublicaties zijn vaak nog verkrijgbaar. Bestellen: maak het verschuldigde bedrag over naar rekeningnummer NL96 INGB 0656 2500 46 van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek o.v.v. afleveringsnummer(s), het gewenste aantal exemplaren en uw postadres. Losse nummers kunnen niet contant worden betaald. Secretariaat Voor verenigingsaangelegenheden wende men zich tot. - ZDV: dhr. R. Willemsen, Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet. Van de redactie Pau Heerschap Topvondsten in geroerde grond Nathalie de Visser De Admiraliteit en het arsenaal in Veere H. Midavaine Zeeland en Goeree in de wereld (deel 1 Afrika) Jaco Simons Familienamen in de kijker: De jonge en Dekker Veronique De Tier Van de bestuurstafel Rinus Willemsen M'n Stikje Engel Reinhoudt Volkskunde Pau Heerschap, Jopie Meerman-Ottevanger, Nien verzaemelieng Leo Huijssen Verhalen en gedichten Pau Heerschap, Willem van Gilst, Jopie Minnaard- Verheyke, Jan Lauret, Rinus Willemsen Uit de regio's Rinus Willemsen Varia Beantwoording van vragenlijst 198 Nieuwe vragenlijst 2018 indienen bij de redactie. De oude haven van Goedereede, foto Pau Heerschap. Naar aanleiding van het omvangrijke jubileumnummer kregen wij veel positieve en waarderende reacties.Toch was het geen perfect nummer, want van het artikel over Zeeuwse familienamen van Veronique De Tier ontbrak door een misverstand een groot gedeelte. Vandaar dat deze bijdrage in dit nummer in zijn geheel opgenomen is. Ook moest er wel wat geschraapt' worden. Dat was ook nu weer het geval. Iemand verweet mij dat het wel heel veel 'Goeree-Overflakkee' was geworden. Ik zou willen opmerken: Neem pen en camera ter hand en zet je eigen regio eens in het zonnetje. Ieder mag zijn bijdrage leveren! Dit nummer is een heel veelzijdige Nehalennia geworden. Zo komt onder andere ook de archeologie weer eens rijkelijk aan bod. De meeste vaste rubrieken zijn weer aan bod gekomen. Bovendien is er een keur aan verhalen en gedichten. Let op het inlegvel waarmee u zich kunt opgeven voor het bijwonen van de Dialectdag in De Vroone in Kapelle 20 oktober a.s.. Wij hopen velen van u daar te kunnen begroeten. Nodig ook eens een gast uit om mee te gaan. De redactie heeft er weer naar gestreefd om er een boeiend en afwisselend geheel van te maken. Namens de redactie wens ik u weer veel lees- en kijkgenot. Pau Heerschap, hoofdredacteur

Nehalennia | 2018 | | pagina 2