Van de bestuurstafel De afgelopen weken zijn we bezig geweest met de lopende zaken. Onze penningmeester Maarten Tanis heeft zich ingewerkt. De administratie is overgezet naar hem en was tot voor kort bij Kees Heule in vertrouwde handen. Bedankt Kees voor je inzet de afgelopen jaren. Kees is nu de tweede penningmeester. Onze oud-voorzitter Adri Scheele uit Terneuzen kwam in de laatste jaarvergadering met een goed idee. Geef iemand een Nehalennia een jaar op proef, Dus als ca deau. Blijkbaar had hij diverse mensen op het oog, want inmiddels heeft hij vier cadeaubonnen aan vier personen (waarschijnlijk kennissen van hem) cadeau gegeven. Deze nieuwe adspirant leden van onze vereniging krijgen dus in 2019 de vier Nehalennias gratis thuisbezorgd. Op het eind van het jaar beslissen ze of ze hun lidmaatschap voortzet ten. Bedankt Adri. Na het afscheid van Hans Jebbink, is er een vacature ontstaan voor de functie van voorzitter. Binen het bestuur kijken we ijverig uit naar een kandidaat. Mocht u iemand op het oog hebben, schroom dan niet met één van de bestuursleden contact op te nemen. Verder schenken we in de volgende vergaderingen aan dacht aan de dialectdag en het jubileum van onze vereni ging. Negentig jaar. Jaarverslag over 2018 Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek Bestuur Het bestuur kwam vier keer bijeen: op 20 februari, 15 mei, 14 augustus en 14 november. Daarnaast was er nog de dialectdag op 20 oktober. In deze jaarvergadering namen we afscheid van voorzitter Hans Jebbink en verwelkomden penningmeester Maarten Tanis. Nehalennia Ons kwartaalblad verscheen vier keer. Ons jubileum nummer kreeg veel aandacht. De vragenlijsten werden individueel, maar ook groepsgewijs ingevuld door de drie werkgroepen-Noord, Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaande- ren. Site De website werd zorgvuldig onderhouden en werkte goed onder de naam: www.zeeuwsedialecten.nl Beleidsplan Het beleidsplan werd aangepast en verscheen op onze website, waardoor de toekomstplannen zijn gewaarborgd. Het project Ik komme van Bru werd financieel gezien, positief afgesloten. De voorbereidingen voor de film Buuten werden verder uitgewerkt. Besloten werd deze film vergezeld te doen gaan met een boekje, waarin aanvullende achtergrondin formatie wordt gegeven. In Nehalennia kwamen de rubrieken Maritiem Erfgoed en Volkskunde duidelijk uit de verf. Digitalisering geluidsbanden Zeeuws-Vlaanderen In samenwerking met Rijks Universiteit Gent kwam ee] tweejarig project tot stand, waarin 32 geluidsbanden va Zeeuws-Vlaanderen (opnames ca 1965) ontsloten zulle worden. Elke band bevat één uur gesproken tekst. Digitalisering Supplement Er werd een begin gemaakt met de digitalisering van h< Supplement overeenkomstig het Zeeuws Woordenboek onze site. Werkgroepen De drie werkgroepen in Zeeland kwamen vier keer san en fungeerden goed. Met de provincie Zeeland was regelmatig overleg dat pi tig verliep. De ledenadministratie was ook dit jaar weer in vertrou1 handen van Rien Passieux. Aan het eind van het verslagjaar bedroeg het aantal bet lende leden: 312. Dit jaarverslag is goedgekeurd in de bestuursvergaderii van 13 februari 2019. Namens het bestuu Rinus Willemsen, s Notulen van de jaarvergadering, gehouden in De Vroone, Kapelle, 20 oktober 2018. Present: de bestuursleden: heren Peter de Bakker, Pau Heerschap, Kees Heule, Hans Jebbink, Peter Vleugel, Rinus Willemsen en 75 leden en introducé(e)s. Speciale gasten zijn: mw. Drs. Veronique De Tier, erelec mw. Ria Nieuwenhuijse - Kleppe, de heer en mw. Oele, Jaap Murre, Adri Scheele en Omroep Zeeland. Afwezig m.k. Cultuurgedeputeerde Ben de Reu wegens vakantie. 1. Opening Om tien uur opent de voorzitter, Hans Jebbink, de jaan gadering. Hij verwelkomt onze speciale gasten. 2. Notulen De notulen van de vorige jaarvergadering, 21 oktober 2017 die in Nehalennia nol99, blz 10 en volgende ston den, worden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter bedankt de secretaris voor het opstellen van de notulen 3. Ingekomen stukken en mededelingen De heer Oele schonk ons een CD met daarop een artik( voor Nehalennia over Maalstede. De vergadering herdenkt staande met een moment var stilte, de gestorven leden van onze vereniging. 4. Verslag kascontrolecommissie over 2017 Jaap Murre deelt de vergadering namens de commissie mee dat de financiële administratie is gecontroleerd en dat alles in orde is bevonden. Hij roemt de werkwijze v; de waarnemend penningmeester Kees Heule en Maarte Tanis. Hij stelt voor het bestuur decharge te verlenen o\

Nehalennia | 2019 | | pagina 30