29 Nehalennia voorjaar 2019 nr. 203 het gevoerde beleid van 2017. De vergadering gaat met het bovenstaande akkoord. 5. Jaarrekening, verantwoording en toelichting De penningmeester wnd, Kees Heule, heeft bij het opstel len van deze gegevens assistentie ingeroepen van ons lid Maarten Tanis. Deze laatste geeft een uitvoerige toelich ting op het financieel verslag over 2017. De heer Murre informeert naar de post vooruitgeschoven contributie en meent dat die post wel in de interne boek houding dient te staan. De heer Willem Brouwer merkt op dat de bankkosten wel hoog zijn. Ook wordt de penningmeester geattendeerd op de Grote Clubactie van de Rabo-bank, waarop de heer Heule antwoordt dat alleen Rabo-leden van Walcheren e.o. onze vereniging kunnen sponseren. Dat bedrag heft de bankkosten op. Mw. Meerman attendeert het bestuur op de drukkosten van Nehalennia en vraagt zich af of de productie mis schien goedkoper (ergens anders) kan. Bestuurslid Pau Heerschap zal dat met haar bespreken en onderzoeken. 6. Nieuw lid kascontrolecommissie De vergadering benoemt de heer Simon Smits uit 's- Heerenhoek die zich in de vergadering beschikbaar stelde voor deze commissie. 7. Begroting ZVD De begroting voor 2019 wordt onveranderd goedgekeurd met dank aan de opstellers. 8. Bestuursverkiezing Aftredend en niet herkiesbaar is onze voorzitter Hans Jeb- bink. Hij wordt lovend toegesproken door Pau Heerschap, waarnemend voorzitter, en stelt voor de scheidende voor zitter te benoemen tot erelid van onze vereniging. Verder wordt hem een dinerbon voor twee personen aangeboden. De vergadering gaat hiermee akkoord en onderstreept dat met een hartelijk applaus. Hans bedankt het bestuur en de aanwezigen voor de pret tige samenwerking de afgelopen jaren. Als nieuw bestuurslid meldde zich de heer Maarten Tanis aan. Hij woont in Hulst en bracht zijn jeugd door op Goe- ree - Overflakkee. De vergadering verwelkomt hem met applaus. 9. Verslag activiteiten 2017 De secretaris geeft een kort exposé van onze activiteiten die ook uitvoerig in de Nehalennia is verschenen. Daarbij noemt hij het groot aantal zorgvuldig ingevulde vragen lijsten uit bijna heel de provincie. Speciaal aandacht is er voor de Werkgroep-Noord waarbij mw. Rie Rosmolen - Murre heel actief is. Ook de werkgroep op Zuid-Beveland en in Zeeuws-Vlaanderen worden vernoemd. 10. Rondvraag a. Mw. Teunie Wessels vraagt zich af hoeveel ereleden er nu zijn. "Wordt de vereninging geen kind met een water hoofd?" Pau Heerschap, waarnemend voorzitter zegt, dat er nu vier in de zaal zitten en dat in de toekomst in uitzon derlijke gevallen een erelidmaatschap zal worden verleend op grond van bijzondere verdiensten. b. De heer Willem Brouwer vraagt wat het bestuur heeft gedaan met zijn vraag in de vorige jaarvergadering om meer jongeren aan de verenging/het dialect te binden. Pau Heerschap antwoordt dat er over dit onderwerp uitvoerig is gesproken maar dat het moeilijk is een oplossing te vin den. De heer Van den Hende ondersteunt dit door erop te wijzen dat vacatures in besturen moeilijk in te vullen zijn. Verder wordt er verwezen naar de lezing straks van mw. De Tier: Hoe redden we ons Zeeuws dialect? c. Mw Jopie Meerman had graag in het programmaboekje meer informatie over De Freesias gelezen. d. De heer Adri Scheele stelt voor een ledenwerfactie te beginnen met een cadeaukaart. e. Een mevrouw merkt op dat er zo weinig dialect van morgen in deze zaal wordt gesproken. f. De heer Jan Lauret maakt een vergelijking met ringrij- ders, die wel jeugd aan zich kunnen binden. Dat moet met dialect ook kunnen, meent hij. g. De heer Henk Blom zegt dat het dialect onder druk komt te staan niet alleen in het stedelijk gebied, maar ook op 't platteland. In Renesse wordt meer Duits dan Neder lands gesproken, constateert hij. 14. Sluiting De voorzitter sluit om 10.55 uur de vergadering, dankt iedereen voor diens inbreng en wenst de aanwezigen een genoeglijke dialectdag. Aldus vastgesteld in de jaarvergadering van 19 okt. 2019. De secretaris, Rinus Willemsen Uit de regio's De waarnemend voorzitter, Pau Heerschap Project Zeeuws-Vlaanderen Op donderdag 7 februari kwam deze werkgroep in Biervliet samen. Het was een goede bijeenkomst, want er waren vier nieuwe belangstellende leden aanwezig. Dat is natuurlijk een goed bericht. We begonnen met een specialiteit voor het Land van Cadzand: een paptaorte van bakker Verdonck van d'Ööfplaote. We kennen allemaal de Groese paptaorten, maar deze ronde bakjes van schelf er-

Nehalennia | 2019 | | pagina 31