Van de redactie Nehalennia voorjaar 2019 nr. 203 Het is altijd weer een hele klus om een nieuwe aflevering van Ne halennia samen te stellen, maar als het werk er dan opzit, geeft het steeds weer veel voldoening. Nummer 203 is een heel divers num mer geworden, waarin alle gebruikelijke facetten aan de orde zijn gekomen, zoals archeologie, streekhistorie, volkskunde en dialect. Verheugend is het om enkele nieuwe namen als schrijver te mogen begroeten. In dit nummer ziet u ook een overzicht van wat de vereniging in het afgelopen jaar aan activiteiten ontplooid heeft. Nehalennia is een tijdschrift voor en door leden van de vereniging. Helaas is op de oproep om te reageren niet zo uitbundig gerea geerd. Voor bijvoorbeeld de rubriek volkskunde hebben alleen leden van de werkgroep- Noord gereageerd. Het zou leuk geweest zijn als ook personen uit andere regio's een bijdrage geleverd zouden hebben. Als u vragen of opmerkingen heeft: u weet ons te vinden. 2019 is een bijzonder jaar voor de vereniging, nl. een jubileumjaar. Het bestuur is dan ook al druk bezig om een leuke en interessante viering op 19 oktober voor te bereiden. Het is al gelukt om voor die dag de in den lande bekende taalkundige en eigenlijk ook taaicaba retier Wim Daniels bereid te vinden om op deze dag voor ons op te treden. Noteert u deze datum alvast maar in uw agenda. De (nieuwe) penningmeester kon ons meedelen dat bijna alle leden hun contributie al betaald hebben. Mocht u dat nog niet gedaan hebben, bij dezen een oproep om actie te ondernemen. Uiteraard zouden wij ook graag nieuwe leden tegemoet zien. Kijkt u eens om u heen wie u warm kunt maken om lid te worden. Namens de redactie wens ik u weer veel lees- en kijkgenot. Pau Heerschap, hoofdredacteur - r 1 - i Aan de Brouwersdam bij Ouddorp j 'f

Nehalennia | 2019 | | pagina 3