9 26 26 26 27 Nehalennia inhoud 1 2 7 14 11 18 20 21 21 22 25 Kopij Omslag Volkskunde Pau HeerschapLeni Blom- Schaleven, Leo Huijssen, Henk Blom Varia Rie Rosmolen- Murre, Tijdschrift van de Zeeuwse Dialect Verênigieng Verschijnt viermaal per jaar. Aflevering 204, zomernummer, juni 2019 ISSN 01687131 Redactie P. (Pau) Heerschap (hoofdredacteur) drs. R.M. (Ronald) Rijkse lie. V. (Veronique) De Tier G. (Gerard) van der Wal R. (Rinus) Willemsen (eindredacteur) Redactiesecretariaat Bijdragen voor Nehalennia kunnen naar de redactie worden ingezonden, t.a.v. R. Willemsen, e-mail rwillemsen@zeelandnet.nl als Word-bestand. Omvang maximaal 2500 woorden. Illustraties apart aanleveren als jpegbestanden. Lidmaatschap/abonnement Nehalennia is een uitgave van de Zêêuwse Dialect Verênigieng (www.zeeuwsedialect.nl). De contributie voor het lidmaatschap bedraagt 25,00 per jaar. Het contributiejaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Men kan zich het gehele jaar als lid of donateur aanmelden. Leden en donateurs ontvangen Nehalennia gratis. Voor betaling van de contributie wordt een nota toegezonden. Opzegging van het lidmaat- of donateurschap moet uiterlijk vóór 1 december geschieden. Aanmelding, opzegging en adreswijzigingen dienen uitsluitend schriftelijk te worden gericht aan: Administratie Nehalennia, dhr. M. Passieux, Bernadottelaan 168, 2037 GW Haarlem, tel. 023-5337602, e-mail rienpassieux@online.nl. Verzending en bestelling Losse nummers van Nehalennia kosten 7,50 inclusief administratie- en verzendkosten. Ook oude nummers en andere verenigingspublicaties zijn vaak nog verkrijgbaar. Bestellen: maak het verschuldigde bedrag over naar rekeningnummer NL96 INGB 0656 2500 46 van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek o.v.v. afleveringsnummer(s), het gewenste aantal exemplaren en uw postadres. Losse nummers kunnen niet contant worden betaald. Secretariaat Voor verenigingsaangelegenheden wende men zich tot. - ZDV: dhr. R. Willemsen, Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet. Van de redactie Pau Heerschap Heidens of heilig Arco Willeboordse Een librije in Brouwershaven ontdekt Marinus Bierens Zeeland en Goeree in de wereld (Deel 4 Midden- en Zuid-America) Jaco Simons Zouden ze door Toorop of Mondriaan geschilderd zijn Jan Midavaine Supplement op de computer Rinus Willemsen Maritiem erfgoed van het Deltagebied 3 Pau Heerschap De familienaam Willeboordse Veronique De Tier Van de bestuurstafel Rinus Willemsen In gesprek met Gerard van der Wal Rinus Willemsen Verhalen en gedichten Joop van Zijp Reünievereniging Oostburgs Zwincollege Project Zeeuw-Vlaanderen Rinus Willemsen Beantwoording vragenlijst 202 Rinus Willemsen Nieuwe vragenlijst voor het volgende nummer uiterlijk 20 juli 2019 indienen bij de redactie. Rode pinguïns bij de jachthaven van Breskens. (2010) van van de Belgische kunstenaar William Sweetlove. Het doel van de beeldengroep: De mensen bewust maken van de opwarming van de aarde. De pinguïns zijn roodgekleurd door de hitte. Foto Rinus Willemsen.

Nehalennia | 2019 | | pagina 2