Van de redactie Nehalennia zomer 2019 nr. 204 1 De redactie is er weer in geslaagd een veelzijdig nummer samen te stellen. Dat is altijd weer een heel werk, maar als het karwei eenmaal geklaard is, geeft het altijd weer veel voldoening. Wij streven steeds naar de hoogst mogelijke kwaliteit. Uit reacties blijkt dat onze inspanningen door de lezers zeer gewaar deerd worden. Naast de gebruikelijke rubrieken treft u in dit nummer een bij zondere bijdrage aan. Jan Midavaine vond een bijzondere collectie tekeningen met Zeeuwse onderwerpen. In deze aflevering treft u er meer informatie over aan. Omdat de verzameling een behoorlijk aantal, ruim 20, tekeningen bevat, zullen die verspreid over meerdere afleveringen van Nehalennia afgebeeld worden. Misschien herkent u op de afbeeldingen bepaalde situaties of personen. Wij zouden het zeer op prijs stellen als u uw reactie dan met ons zou willen delen. U weet ons te vinden! Wat wij ook prettig vonden is dat wij naar aanleiding van de oproep in de rubriek Volkskunde in het vorige nummer een aantal leuke re acties mochten ontvangen. Ook in deze aflevering staan weer diverse oproepen om te reageren. Geeft u daar vooral gehoor aan. In deze Nehalennia leest u reeds de aankondiging van de dialectdag op 19 oktober 2019. Omdat de vereniging dit jaar 90 jaar bestaat, wil het bestuur aan de herdenking ervan een bijzonder cachet geven. Het is ons gelukt om de bekende taalkundige/taalcabarettier Wim Dani els bereid te vinden om voor ons op die dag op te treden. Schrijft u de datum daarom alvast maar in uw agenda. Ook introducés, liefst nieuwe leden natuurlijk, zijn op deze dag van harte welkom. Er vindt op deze dag nog een bijzondere gebeurtenis plaats: u kunt een door u aangegeven mooiste Zeeuwse woord adopteren. Verderop kunt u er meer over lezen. Ook kan ik aankondigen dat een commissie nu reeds gestart is met een bijzonder project voor 2020: het uitgeven van een boekje met be paalde facetten van het landleven in het Deltagebied, met daarin ook opgenomen een film over dat onderwerp. Activiteiten te over dus. Namens de redactie wens ik u weer veel lees- en kijkgenot. Pau Heerschap, hoofdredacteur foto Yvonne Broeren Wolken boven Goeree

Nehalennia | 2019 | | pagina 3