Van de redactie Nehalennia voorjaar 2020 nr. 207 i Het is voor de redactie altijd weer een verrassing wat er binnenkomt aan kopij. En elke keer weer is de verwondering groot, dat uit het aanbod een veelzijdig nummer samen te stellen is, ook nu weer. Er is naar gestreefd er een echte voorjaarseditie van te maken en als u naar de inhoudsopgave kijkt ziet u dat we daar redelijk in geslaagd zijn. Als dit nummer bij u op de mat valt is het weer lente geworden. In deze Nehalennia het vervolg van de serie over het bouwmeestersgeslacht Keldermans. Verder zijn er de gebruikelijke bijdragen. Soms ontstaat er door een toevallige vondst een artikel. Dat was bij mij bijvoorbeeld het geval door het aantreffen van veel informatie over de uit Dirksland afkomstige schrijver Willem Walraven, die een groot deel van zijn leven in Nederlands-Indië doorbracht. Omdat ik nog steeds bezig ben om na mijn verhuizing mijn boekenvoorraad te sorteren kom ik op gezette tijden verrassingen tegen. Veronique De Tier behandelt het adoptiewoord ruuzig. In haar artikel kunt u lezen hoe ook u een woord kunt adapteren. Nehalennia is een blad voor en door de leden van de dialectvereniging. Wij willen u daarom oproepen om ook eens een bijdrage te leveren. U weet ons te vinden. Het bestuur van de vereniging is nu al bezig aan de invulling voor de dialectdag op 17 oktober 2020. Schrijft deze datum alvast in uw agenda, want het belooft weer een mooie dag te worden. Verder is het ons nog niet gelukt om het bestuur uit te breiden met nieuwe bestuursleden. Aan u de vraag om suggesties wat dat betreft. Graag zouden wij het bestuur uitbreiden met enkele vrouwelijke leden. Het is op het ogenblik wel een mannenaangelegenheid. Tenslotte wens ik u weer veel lees- en kijkgenot. Pau Heerschap, hoofdredacteur.

Nehalennia | 2020 | | pagina 3