Nehalennia voorjaar 2020 nr. 207 Verhaal over Land en Volk Amsterdam, Brussel, Elsevier 1980. - E. Adam, G. Albrecht, R. Wallrath, H. Westermann eva.: Rijn en Maas, Kunst en Cultuur 800-1400 Keulen, Brussel, 1972. - red. J.C. Dekker, RA. Henderikx, C.E. Heyning: De Abdij van Mid delburg Utrecht, Stichting het Abdijboek 2006. - red. H. Janse, R. Meischke, F. van Tyghem: Keldermans, Een archi tectonisch netwerk in de Nederlanden. - 's Gravenhage, Staatsuitgeverij, Markiezenhof Bergen op Zoom, 1987. - J. A.Trimpe -Burger: "Funderen op huien" in Nehalennia 59 van 1985. - A. de Haan: "Funderen op huiden?" in Korte Berichten, personeel- blad ROB januari 2000. - J.G. Smit:" Nieuwe gegevens over de bouw van de SintLievensmon- sterkerk en- toren te Zierikzee in de 15 e eeuw." In: Kroniek van het Land van de zeemeermin 12,1987 blz 5 tot en met 12. - H. Uil: Zierikzee, stad met vele gezichten, De Koperen Tuin, Goes, 1996. - J.W. Steijaert, M. Tahon-Van Roose: Laat-Gotische beeldhouwkunst in de Bourgondische Nederlanden. Museum voor Schone Kunsten Gent, 1994. - https://www.grotekerk-dordrecht.nl/het-grote-kerk-gebouw/de-toren/ Lijst met bouwwerken waar Familie Keldermans bij betrokken was, plaats. Toren en Sint Romboutskathedraal Mechelen: Jan I, Jan II, Andries I, Anthonis I en II,Matthijs II, Rombout II, Laureijs Schepenhuis Mechelen: Jan I Grote Raad Mechelen: Rombout II Sint Kathelijne Kerk Mechelen: Andries I, Anthonis I Stadspoorten Mechelen: Andries I, Jan II, Matthijs II Graftombe Margaretha van Brieg s Gravenhage: Jan I Sint Gommaruskerk Lier: Jan II, Andries I, Rombout I Sint Pieterskerk Leuven: Jan II, Andries I, Anthonis I, Matthijs III Stadhuis Leuven: Jan II, Andries I, Matthijs I, Rombout I Vleeshuis Leuven: Anthonis II Sint Sulpitiuskerk Diest: Anthonis I, II Stadhuis Gent: Rombout II Stadhuis Zoutleeuw: Rombout II Stadhuis Hulst: Laureijs Dubbele waterpoort Hulst: Laureijs Stadspoorten en vestingwerken Hulst: Laureijs Broodhuis Brussel: Anthonis I, Rombout II Hertogelijk paleis Brussel: Anthonis I, Rombout II Markiezenhof Bergen op Zoom: Anthonis I, Rombout II Sint Lievensmonstertoren Zierikzee: Andries I, Anthonis I, Rom bout II Stadhuis Middelburg: Andries I, Matthijs IMatthijs II, Jan III, Anthoon I, Anthonis II, Rombout II, Jan IV Grote kerk Veere: Anthonis I, Rombout II, Kasteel Wouw: Anthonis I, Matthijs II Sint Bavo Haarlem: Anthonis I, Matthijs II Sint Gertrudiskerk Bergen op Zoom: Andries I, Anthonis I Stadhuis Gouda: Jan III Oude Kerk Delft: Jan III Kasteel Vredenburg Utrecht: Laureijs, Marcelis Sacramentshuis Axel: Anthonis I Abdij van Tongerloo: Rombout II Onze Lieve Vrouwe Kathedraal Antwerpen: Anthonis I, Anthonis II, Rombout II, Matthijs II, Andries III, Laureijs, Marcelis Kasteel Turnhout: Anthonis II Onze Lieve Vrouw ten Poelkerk Tienen: Andries III, Matthijs III Werkzaamheden in dienst van Bergen op Zoom: Anthonis I, Mat thijs II Sint Laurenskerk Alkmaar: Matthijs II Sint Quiriniuskapel Halsteren: Matthijs II Willibrorduskerk Hulst: Matthijs II Sint Catharijnekerk Den Briel: Matthijs II Sint Michielskerk Brecht: Matthijs II, Matthijs III Paleis van Nassau in Brussel: Laureijs Diverse vestingwerken in Gelre, Utrecht: Marcelis Stadhuis Tholen: Andries I Onze Lieve Vrouwe Kerk Dordrecht: begonnen door Evert Spoor- water, later Anthonis I, Rombout II Noten behorende bij artikel Keldermans 2 - Noot 1: Bewerking plattegrond door auteur uit: Plattegrond blz 25 KathedralenHonderd wonderen van het avondland door Ch.Behringer, P. Merlin; Alphen aan de Rijn1990 (img 582.jpg) - Noot 2: Uit: -J.J.M. Timmers, G. Peeters Schoonheid der Neder landen, een cultuurhistorische atlas. Amsterdam/Brussel, Elsevier, 1980. Spreiding over de Nederlanden van de verschillende culturele uitingen van de Brabantse Gotiek blz.86: Een cultuur-historische kaart, (img249.jpg) - Noot 3: Uit :Historische Monumenten van Schouwen-Duiveland. Bulletin van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond jaargang 70, aflevering 2/3/1971: Het voltooiingsontwerp voor de Sint LievensMonstertoren te Zierikzee door Th.Haakma Wagenaar afbeelding 12. Het niet uitgevoerde ontwerp van Rombout II kelder mans, getekend op de door Athonis Keldermans gebouwde romp - Noot 4: - A. de Haan: "Funderen op huiden?" in Korte Berichten, personeelblad ROB januari 2000 - Noot 5: Bouwtekening Model Sint LievensMonsterkerk. Stichting Oude Zeeuwse Kerken, gebouwd en getekend: G.Boot 1994 - Noot 6: -blz 131 Staande Maria met kind met sporen van poly chromie in: -J.W.Steijaert, M.Tahon-Van Roose: Laat-Gotische beeldhouwkunst in de Bourgondische Nederlanden. Museum voor Schone Kunsten Gent, 1994 Rectificatie: In aflevering 1, Nehalennia 205 is bij een verkeerde tekst terechtgeko men. De juiste tekst moet zijn: Sint Romboutskathedraal in Mechelen vanaf de Markt, waar alle Keldermansen aan gewerkt hebben, ongeveer 100 meter lang, met een toren van 97 meter, die eigenlijk 167 meter had moeten worden. De Sint Romboutskathedraal te Mechelen

Nehalennia | 2020 | | pagina 9