Nehaltnnia Omslag Van de redactie Tijdschrift van de Zeeuwse Dialect Verênigieng Verschijnt viermaal per jaar. Aflevering 209, herfstnummer, oktober 2020 ISSN 01687131 Redactie P (Pau) Heerschap (hoofdredacteur) drs. R.M. (Ronald) Rijkse lie. V. (Veronique) De Tier G. (Gerard) van der Wal R. (Rinus) Willemsen (eindredacteur) Redactiesecretariaat Bijdragen voor Nehalennia kunnen naar de redactie worden ingezonden, t.a.v. R. Willemsen, e-mail rwillemsen@zeelandnet.nl als Word-bestand. Omvang maximaal 2500 woorden. Illustraties apart aanleveren als jpegbestanden. Lidmaatschap/abonnement Nehalennia is een uitgave van de Zêêuwse Dialect Verênigieng (www.zeeuwsedialect.nl). De contributie voor het lidmaatschap bedraagt 25,00 per jaar. Het contributiejaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Men kan zich het gehele jaar als lid of donateur aanmelden. Leden en donateurs ontvangen Nehalennia gratis. Voor betaling van de contributie wordt een nota toegezonden. Opzegging van het lidmaat- of donateurschap moet uiterlijk vóór 1 december geschieden. Aanmelding, opzegging en adreswijzigingen dienen uitsluitend schriftelijk te worden gericht aan: Administratie Nehalennia, dhr. M. Passieux, Bernadottelaan 168, 2037 GW Haarlem, tel. 023-5337602, e-mail rienpassieux@online.nl. Verzending en bestelling Losse nummers van Nehalennia kosten 7,50 inclusief administratie- en verzendkosten. Ook oude nummers en andere verenigingspublicaties zijn vaak nog verkrijgbaar. Bestellen: maak het verschuldigde bedrag over naar rekeningnummer NL96INGB 0656 2500 46 van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek o.v.v. afleveringsnummer(s), het gewenste aantal exemplaren en uw postadres. Losse nummers kunnen niet contant worden betaald. Van de redactie Pau Heerschap Het geslacht Keldermans (3) Drs. Peter Vleugel Mummie Gries Jan Midavaine Walcherse plaatsnamen aan de Chinese oostkust Jaco Simons Een gedwongen transport voor de Wehrmacht Gerard van de Velde Zingen in het Zeeuws (2) Joop van den Bremen Zeeuwse netels Veronique De Tier en Piet van Sterkenburg In gesprek met Anthoni Fierloos Gerard van der Wal M'n stikje Pau Heerschap Volksliederen Van de bestuurstafel Financieel verslag In memoriam Engel Reinhoudt Uitgave Buuten Volkskunde Pau Heerschap Project Zeeuws-Vlaanderen Rinus Willemsen Verhalen en gedichten Jan Lauret, Jopie Minnaard-Verheijke, Jan de Smit, F. de H. Varia Beantwoording van vragenlijst 208 Rinus Willemsen Secretariaat Voor verenigingsaangelegenheden wende men zich tot. I|f|ng I - ZDV: dhr. R. Willemsen, Boterzandestraat 15,4521 AS ««F"! ™or volgende nummer uiterlijk Biervliet 20 oktober 2020 indienen bij de redactie. Deze uitgave kwam tot stand met steun van de Provincie Zeeland. Slot Haamstede, foto Pau Heerschap Nehalennia herfst 2020 nr. 209 Het is de redactie weer gelukt om niet alleen een uitvoerig, maar ook een veelzijdig nummer samen te stellen en dat in deze moeilijke coronatij d. Er waren voor deze Nehalennia zelfs zoveel bijdragen, dat er een aantal is doorgeschoven naar een volgend nummer. U merkt het: aan kopij geen gebrek. Naar aanleiding van de vorige aflevering mochten wij weer vele positieve reacties ontvangen, zowel telefonisch als in persoonlijke contacten. U zult begrijpen dat de redactie dat zeer op prijs stelt. Het is een motivatie om op dezelfde weg voort te gaan. We doen er dan ook alles aan om kwaliteit te blijven leveren, zowel wat inhoud als vormgeving betreft. Op 26 augustus heeft het voltallig bestuur weer fysiek in Middelburg vergaderd. Diverse zaken over de voortgang van de vereniging werden besproken. Zo is er besloten om dit jaar in verband met de coronamaatregelen geen dialectdag te houden. Dat is wel heel jammer, want het bestuur stelt vooral de persoonlijke contacten zeer op prijs. Het is de eerste keer sinds 1975 dat er geen openbare ledenvergadering en een dialectdag gehouden wordt. Verderop vindt u het financieel jaarverslag en in nummer 208 kunt u het jaarverslag vinden. Wie daar vragen over heeft, kan die kenbaar maken bij de secretaris en/of de penningmeester. Hoe dat moet, kunt u lezen in het verenigingsnieuws in dit nummer. Als compensatie voor het ontbreken van een dialectdag heeft het bestuur besloten om u te verrasssen met dit bijzonder dikke nummer. Ook wordt er een boek(je) gepubliceerd over het landleven in het deltagebied, dat u voor een bijzondere prijs, slechts tegen de kostprijs, kunt bestellen. De verzendkosten neemt de vereniging voor haar rekening. Ook hierover vindt u verderop in deze Nehalennia informatie. Bijdragen van uw hand zijn nog steeds zeer welkom. U weet ons te vinden. Namens de redactie wens ik u weer veel kijk- en leesplezier. Pau Heerschap, hoofdredacteur. Brouwersdam. Foto: Pau Heerschap I

Nehalennia | 2020 | | pagina 2