zeeuwset SPREUKENKALENDER en wist veel. Haar nuchtere Zeeuwse inslag en sociaal ge voel maakten haar bijzonder. Als we er soms niet uitkwamen stelde ze voor het Woor denboek der Zeeuwse Dialecten van Dr. Ghijsen er bij te halen. Dit zag er in huize Raats gebruikt uit. Bij hun thuis werden we altijd hartelijk ontvangen en ze genoot ook bij de andere leden thuis. We zijn Nelly dankbaar voor het helpen in stand houden van ons mooie Zeeuwse dialect en de hartelijkheid naar ons toe. Het is jammer dat we op de eerste bijeenkomst na een lange onderbreking door corona Nelly moeten missen. Maar door Jaap zal ze er altijd toch een beetje bij zijn. De Zuid-Bevelandse dialectgroep Vertelavond Koewacht Op 1 oktober is er een vertelavond in De Vlaschaard te Koewacht. Deze bijeenkomst is georganiseerd in de reeks van de Grensdorpen van Oost-Zeeuw-Vlaanderen. De avond komen op het podium: Bennie de Vet uit Clinge met muziek en zang; Rosita van Roeyen in het dialect van Nieuw-Namen met een smok kelverhaal; Sankie Koster in het dialect van Axel met een verhaal; Eriek Verbeecke Vlaamse verteller uit Waasmun ster en Willy Waumans in het dialect van Koewacht met een verhaal. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij ons bestuurslid Peter de Bakker, tel 0114 315 424. Rectificatie In de vorige aflevering van Nehalennia verscheen een bij drage over Ter Laan. De verantwoording voor dat artikel over Kornelis ter Laan, door Stip ter Laan, komt uit Toal en Teiken tied- schrift veur Grunneger Kuituur, jaargang 39, nummer 2. Met dank aan drs. J.J. Groenbroek, die voor de afgebeelde foto zorgde en toestemming voor publicatie gaf. De Zeeuwse Spreukenkalender voor 2022 Veel bezoekers van de Zeeuwse Dialectdagen komen niet alleen voor de jaarvergadering en de ontmoeting met fa milie en bekenden. Nee, ook de gezamenlijke maaltijd en de boekenmarkt zijn in trek. We zien dan ook op het eind van de dag heel wat dialect liefhebbers vertrekken met boeken die ze kochten in onze boekenstand. Het zijn niet alleen boeken die over de toog gaan bij de dames van de boekenstand. Ook de Zeeuwse Spreuken kalender is een gewild artikel. Daarop staan interessante wetenswaardigheden over heel Zeeland en Goeree - Overflakkee. Dat betreft natuurlijk de spreuken, spreek woorden en zegswijzen in dialect. Maar ook interessante weetjes over oude markante gebouwen in onze streek, over bekende Zeeuwen, onkruid, kleding, eten, natuur, oude beroepen en ga zo maar door. Kortom onderwerpen die de liefhebbers van Nehalennia interesseren. De kalender gaat de hele provincie door. Wat zeg ik? Het hele land en zelfs mensen die naar Amerika zijn geëmi greerd kopen die ieder jaar of krijgen die als kerstcadeau toegezonden. De kalenders zijn te koop voor 14,95 in de boekhandel en bij de secretaris van de Dialectvereniging, die al bijna 25 jaar de teksten samenstelt. Nehalennia herfst 2021 nr. 213 S.irnc vuiulliiig En tekst: Kifiifö WiRerttóén»

Nehalennia | 2021 | | pagina 22