Nehalennia 0p de voorkant: Van de redactie 29 Kr pij voor het volgende nummer indienen uiterlijk 20 januari 2022 bij de redactie. Tijdschrift van de Zeeuwse Dialect Verênigieng Verschijnt viermaal per jaar. Aflevering 214, winternummer, december 2021 ISSN 01687131 Redactie P. (Pau) Heerschap (hoofdredacteur) drs. R.M. (Ronald) Rijkse lie. V. (Veronique) De Tier G. (Gerard) van der Wal R. (Rinus) Willemsen (eindredacteur) Redactiesecretariaat Bijdragen voor Nehalennia kunnen naar de redactie worden ingezonden, t.a.v. R. Willemsen, e-mail rwillemsen@zeelandnet.nl als Word-bestand. Omvang maximaal 2500 woorden. Illustraties apart aanleveren als jpegbestanden. De redactie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de bijdragen. Lidmaatschap/abonnement Nehalennia is een uitgave van de Zêêuwse Dialect Verênigieng (www.zeeuwsedialect.nl). De contributie voor het lidmaatschap bedraagt 25,00 per jaar. Het contributiejaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Men kan zich het gehele jaar als lid of donateur aanmelden. Leden en donateurs ontvangen Nehalennia gratis. Voor betaling van de contributie wordt een nota toegezonden. Opzegging van het lidmaat- of donateurschap moet uiterlijk vóór 1 december geschieden. Aanmelding, opzegging en adreswijzigingen dienen uitsluitend schriftelijk te worden gericht aan: Administratie Nehalennia, dhr. M. Passieux, Bernadottelaan 168, 2037 GW Haarlem, tel. 023-5337602, e-mail rienpassieux@online.nl. Verzending en bestelling Losse nummers van Nehalennia kosten 7,50 inclusief administratie- en verzendkosten. Ook oude nummers en andere verenigingspublicaties zijn vaak nog verkrijgbaar. Bestellen: maak het verschuldigde bedrag over naar rekeningnummer NL96INGB 0656 2500 46 van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek o.v.v. afleveringsnummer(s), het gewenste aantal exemplaren en uw postadres. Losse nummers kunnen niet contant worden betaald. Secretariaat Voor verenigingsaangelegenheden wende men zich tot. - ZDV: dhr. R. Willemsen, Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet. Deze Nehalennia kwam tot stand met steun van de Provincie Zeeland. Van de redactie Pau Heerschap De koningin vaart voorbij Rinus Willemsen Geitedurp - what's in a name? Jan Zwemer Schore, een Zuid-Bevelands dorp Bas Oele Meer over het Schouwse stolptype Wim de Vrieze en Pau Heerschap Zomaar een getal Jan Kouwen Brune böönen Gerard van de Velde M'n Stikje Leo Huijsen Volksliederen Rinus Willemsen Volkskunde Pau Heerschap Verhalen en gedichten D.K. Soldaat-Poortvliet Reactie van een lezer Henk Blom Varia Rinus van Langeraad, Roger Blaakman en Pau Heerschap Bespreking van de antwoorden Rinus Willemsen Nieuwe vragenlijst Rinus Willemsen Stelledijk, Beukelspolder Biervliet, februari 2021. Foto Rinus Willemsen. Nehalennia winter 2021 nr. 214 De redactie vindt het altijd weer leuk om een nieuwe Nehalennia samen te stellen. Daar beginnen we altijd al vroeg mee. We kijken wat er nog aan bijdragen aanwezig is, wat er binnengekomen is en wat we nog missen. Tenslotte wordt de volgorde bepaald. De redactie streeft altijd naar veelzijdigheid. Dat lukt door de diverse vaste rubrieken eigenlijk reeds als vanzelf. We hebben nu ons best gedaan om er een echt winternummer van te maken. We hebben een heel vervelend jaar achter de rug: door de pandemie waren diverse persoonlijke contacten niet mogelijk. Zo kon de dialectendag al twee keer niet doorgaan. We kregen berichten van leden die dat heel jammer vonden. Hopelijk wordt het komende jaar beter, hoewel het er momenteel nog niet naar uitziet. Het gemis aan persoonlijke contacten hebben wij getracht te compenseren door het uitbrengen van 'dikke' Nehalennias. Daar moeten we nu om budgettaire redenen helaas mee stoppen. Als bestuur hebben wij besloten de omvang van Nehalennia weer terug te brengen tot maximaal 32 pagina's, zoals dat voorheen gebruikelijk was. Het streven naar samenwerking met andere cultuurhistorische instellingen blijft onverminderd. Zo vindt er binnenkort bijvoorbeeld een samenspreking met de 'Stichting Vrienden van de travaljes in Zeeland' plaats. Als vereniging vinden wij het behoud van het culturele erfgoed heel belangrijk. Namens de redactie wens ik u fijne feestdagen en een heel gelukkig en vooral gezond 2022 toe. Ook wens ik u weer veel lees- en kijkgenoegen toe. Pau Heerschap, hoofdredacteur. De Kwade Hoek. Foto: Pay Heerschap.

Nehalennia | 2021 | | pagina 2