Nehalennia 0p de voorkant: Van de redactie 31 Kopij Tijdschrift van de Zêêuwse Dialect Verênigieng Verschijnt viermaal per jaar. Aflevering 215, voorjaarsnummer, maart 2022 ISSN 01687131 Redactie P. (Pau) Heerschap (hoofdredacteur) drs. R.M. (Ronald) Rijkse lieV (Veronique) De Tier G. (Gerard) van der Wal R. (Rinus) Willemsen (eindredacteur) Redactiesecretariaat Bijdragen voor Nehalennia kunnen naar de redactie worden ingezonden, t.a.v. R. Willemsen, e-mail rwillemsen@zeelandnet.nl als Word-bestand. Omvang maximaal 2500 woorden. Illustraties apart aanleveren als jpegbestanden. De redactie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de bijdragen. Lidmaatschap/abonnement Nehalennia is een uitgave van de Zêêuwse Dialect Verênigieng (www.zeeuwsedialect.nl) De contributie voor het lidmaatschap bedraagt 25,00 per jaar. Het contributiejaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Men kan zich het gehele jaar als lid of donateur aanmelden. Leden en donateurs ontvangen Nehalennia gratis. Voor betaling van de contributie wordt een nota toegezonden. Opzegging van het lidmaat- of donateurschap moet uiterlijk vóór 1 december geschieden. Aanmelding, opzegging en adreswijzigingen dienen uitsluitend schriftelijk te worden gericht aan: Administratie Nehalennia, dhr. M. Passieux, Bernadottelaan 168, 2037 GW Haarlem, tel. 023-5337602, e-mail rienpassieux@online.nl. Verzending en bestelling Losse nummers van Nehalennia kosten 7,50 inclusief administratie- en verzendkosten. Ook oude nummers en andere verenigingspublicaties zijn vaak nog verkrijgbaar. Bestellen: maak het verschuldigde bedrag over naar rekeningnummer NL96INGB 0656 2500 46 van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek o.v.v. afleveringsnummer(s), het gewenste aantal exemplaren en uw postadres. Losse nummers kunnen niet contant worden betaald. Secretariaat Voor verenigingsaangelegenheden wende men zich tot. - ZDV: dhr. R. Willemsen, Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet. Deze Nehalennia kwam tot stand met steun van de Provincie Zeeland. Van de redactie Pau Heerschap De eerste Veerse parochiekerk (1347-1484) Jan Midavaine Geitedurp, what's in a name? deel 2 Jan Zwemer Het oude handkoffertje met foto's Pau Heerschap Zingen in het Zeeuws (Slot) Joop van den Bremen Gert, de stoelenmatter Gerard van de Velde De lisdodde in de Zeeuwse dialecten Veronique De Tier en Piet van Sterkenburg Volksliederen Pau Heerschap Volkskunde Pau Heerschap Van de bestuurstafel Reacties van lezers Verhalen en gedichten Henk BlomRieks Veenster, Jan Lauret, Gerard van de Velde Verantwoording vragenlijst 213, herfst 213 Rinus Willemsen Nieuwe vragenlijst Rinus Willemsen voor het volgende nummer indienen uiterlijk 20 april 2022 bij de redactie. Bloeiende Japanse sierkers. Foto Rinus Willemsen T Nehalennia voorjaar 2022 nr. 215 Het is vreemd, maar eigenlijk ook wel logisch, dat het voorwoord altijd als laatste geschreven wordt. Alles overziend ben ik van mening dat de inhoud weer divers en het lezen en bekijken waard is. Omdat we ons aan de afspraak moeten houden om het aantal van 32 pagina's niet te overschrijden, zijn in dit nummer enkele vaste rubrieken vervallen, namelijk een interview en M'n Stikje. We zijn blij dat Joop van den Bremen zijn serie over zingen in het Zeeuws heeft kunnen voltooien. Alles bij elkaar kunnen zijn artikelen over dat onderwerp dienen als een soort encyclopedie. Heel verrassend vinden wij het dat zoveel leden ons reacties op de inhoud van het vorige nummer schriftelijk hebben toegezonden. Het toont zo een zichtbare band, die wij als leden met elkaar hebben. Blijf vooral op die manier reageren. Dan kunnen wij er mogelijk een vaste rubriek van maken. Ook mondeling mochten wij veel positieve reacties horen. Wij zijn daar uiteraard heel dankbaar voor. Wij zouden graag weer naar een dialectdag in het najaar toeleven, maar aan de contactproblemen lijkt nog geen einde te komen. Wij blijven ons best doen om zon dag weer te organiseren. Wij houden u wat dat betreft op de hoogte. Eigenlijk is op het ogenblik Nehalennia de enige manier om met onze. leden het onderlinge contact te onderhouden. Wilt u zelf iets schrijven of misschien iets weten, laat het ons weten. Veel leden hebben hun contributie al betaald. Heeft u dat nog niet gedaan, doe het dan alsnog. Pau Heerschap, hoofdredacteur 4 4 I I I l

Nehalennia | 2022 | | pagina 2