'Laet de boeren mae dosse' iiizenaer 't Is beslist geen toeval dat d'n ouwe kluizenaer z'n eige vestigde an dat stille pleintje in Stad. Aolles om ons 'een beweegt en 'ouw leven. Nest en langs mekaore rauze de ménsen van hot nae her, of d'n aore kant op (van her nae hot zeker?). Je zou d'r zenuwachtig van ore. As je eênmael zou oud bin as 'im, dan zit je nie mi te wachten op aol die heisa; dan geloof je 't wè, ze zien mè dat ze wèrm ore. In de Lammer steeg staet de tied even stil. Op 't moment dat je onderdeu de stêne poor- te loopt, liekt 't wè asof de lucht een bitje din ner oort, waedeu je makkelijker aesem 'aelt Even rust. Even tied om bie te kommen. Even op visite bie de Kluizenaer. Daegeltjks open vanaf 12.00 uur, zondag vanaf 17.00 uur, maendag geslote Lekker weggedoke in een 'oekje van 't terras kan je even nét doee of je niks aors om 'anden eit. In de lommerd van de stokouwe pereboom kan je mee mekaore keuvele over vanaollesennog- wat, terwiele a je Verwend oord op z'n Zeeuws. Mee eên van z'n spectaculaire nae- gerechten bievoorbeeld, of een verrassend afgewerkt lunsgerecht of zö. Daebie kan je ook nog geniete van specialiteiten uut z'n zoete keuken. Heerlijk mee een komme pittige Italiaanse koffie, een bakje thee of, gewoon omda je d'r zin in 'eit, een flienke neut. Kom mae 's langs, gae t'r mae 's goed vo zitte en - zo as ze dat bie ons op Walcheren zeie - 'Laet de boeren mae dosse V eeuwse Lammerensteeg 5, 4331 MB Middelburg tel/fax (0118) 625287 erwennerij

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 1998 | | pagina 44