Noe Inoud een bitje uut 't zuudwesten 10e bitje, winter 2000, uutgegeve deur Stichting 1387-3776 Redactie Jan van Broekhoven, Marco Evenhuis, Cees Maas, Jan Zwemer Redactieadres Noe, Ritthemsestraete 14, 4388 JR Oöst-Souburg, tel. (0118) 461364, fax (020) 87 37 100, e-mail noe@zeelandnet.nl. Kopij vö 't volgende nummer instiere vo 15 jannewaori. 't Liefst op schiefje of per e-mail. 'Ou je een bitje rekenienge mee de Zeêuwse Schriefwiezer asjeblieft? Je kan t'n opvraege bie de redactie Priezen abonnementen Wienkelpries 7,50, abonnementspries (vier nummers) 25,-. Anmelde kan mee de antwoordkaorte of anders bie 't redactie-adres (zie boven). Opzeie moe schriftelijk en minstens een maend vó 't ende van 't jaer, bie boven- staend adres. Daè ka je oök terechte vo veranderiengen van adres, betaeltoestanden en ander administratief gezemel. Ons gironummer is 7826838, op naeme van Stichting Zuudwest 7, Oöst-Souburg. Vurmgevieng Van Broekhoven Vormgeving, tel. (0117) 453639, (06) 51887001 Drukwerk ADZ Vlissienge, tel. (0118) 417910 Sponsors Me bin de Provincie Zeêland, 't ADZ en onze adverteerders ieselijk dankbaer vo ulder biedraegen an Noe. Omslag: Zeêuwse waoiboom (foto Bram Willeboordse) De rechten op de biedraegen in Noe bluve aoltied bie de auteurs. Aol de rest: Stichtieng Zuudwest 7. Vo de tiende keer een rondje Zeêland Overtugienge van 't geloof in de taelen Zinloos Marco Evenhuis Benjamin F. Elson Cindy Buteijn Piet de Blaeij Bram Willeboordse Zonne Vaorens Bosseltje 't Straetje van Domburg De zeê van Nehalennia 't Riem en 't spel trug uutgevonde De Vrieë Domburger Cees Maas Cees Maas Marco Evenhuis Jean-Noël Ternynck Maartje Stuut Wim Joosse t Sneeuwt Westersturm De verloren zeune De geleerde Van de koer toet 't koöl'of Zeêuwse waoiboöm Jan Zwemer Jean-Noël Ternynck Bram Willeboordse Duundoornbessen Bram Willeboordse Naejaer December Riet Boone Riet. Boone Vaoder en moeder Jean-Noël Ternynck Een kurhaus vo Domburg De Peel Op verzite bie 't kindje Vlaanderen leeft! Dikke druppels Geef 's een keer een blommetje mee Vlissiengs kerstfeest De jachtopziener Knoeie mie kaesjes Vliegenpaddo De grote wegt Cees Maas Jan Zwemei Adrie Quaak Jean-Noël Ternynck Maartje Stuut Piet de Blaeij E/sa Montenarie Joos Herebout Peter Dieleman Bram Willeboordse Marco Evenhuis

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 2000 | | pagina 3