Bitterzoete dit vèsje mee m'n speciale groete. woord'n? neê, die kan 'k er nie voe verzinne, 't zit bie mien eigenlijk vee meêr van binnen, m'n 'arte klopt, soms 'ard, soms zachte, as of 'k op een téken van joe zit te wachten, soms 'oör 'k je naem, en dan dienk 'k: ja, 't zit er! bitterzoete, en zoete, en bitter. 't klienkt as een 'eêl, 'eêl zacht gefluuster. m'n lieven, 'ouw j'n aesem in en luuster nae wat a mien en joe verbindt, proeft 't in de regen en 'oört 't in de wind, m'n vèsje mee de speciale groete, bitterzoete, bitterzoete Vert. Maori de Regt bitterzoete bitterzoete proeft di kleine liefdeslied za je oöre 't wè op kunn vangn a de fiene druppels reegn teegn je vunsters za je 't 'oörn a de wind om je 'eene snuufelt 'oör jie 't? luuster in alle tuunn striekt de wind over 't spinndraod bitterzoete di liefdeslied woördn? woördn eit 't niet 't eênzaom en onrustig 'arte klopt zachter, klopt waermer bitterzoete en zoete en bitter fluustert lichter a de aosem lettertêkens van joen naome liefst 'ouw de aosem in proef de regen en 'oör de wind voel de druppels om di lied op te kunn vangn bitterzoete bitterzoete Bundel Bitterswiet gepresenteerd De bundel 'De wrald yn bitterswiet', die as Sankie Koster ook volop ei besproke in 'eur dialectenprogramma op Omroep Zeêland (ielke zaeterdag tussen 12 en 13 uur), ka je vo 22,- (exclusief bezurgkosten, mae inclusief cd!) bestelle bie 't FLMD. 't Adres: FLMD, Grutte Tsjerkestrjitte 212, 8911 EG Ljouwert (e-mail: post@flmd.nl). noe nummer 13 I

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 2001 | | pagina 20