Miel Rozjee Ries de Vuyst Miel Rozjee z'n neuze zit Verstopt 'et 'êle jaor Dan niept ie z'n linkse neusgat dicht En smaer 't restje in z'n 'aor Miel Rozjee z'n buure die zat 's aovons op de plee Ze 'oórnde gerochel en gehijg en gesnuif En doa stoeng Miel Rozjee Refrein: Gao naor 'uus, Miel Rozjee En kom nie meê terug Neem je snot en je rochels mee En liefst een bitje vlug Miel Rozjee die aa zö'n dust Geên waoter voo de pak Toen trok t-ie al z'n kleêrn uut En sproeng in de regenbak Miel Rozjee die eet ook graog Een boteram mee spek Die snee een vaerken de keele deur En leit 'm oonder 't bed Refrein Miel Rozjee 'èt een ouwe fiets Die staot altied gereêd En komt er soms een meisen langs Trapt ie z'n eigen in 't zweêt 's Zeumers an 't naoktstrand vin je altied Miel Rozjee z'n oogjes zien nie meê zó best Die z'n verrekieker mee Refrein Miel Rozjee is vaak alleen Doa kan geên veugelboekje tegenop En 's winters in de polder 'Aolt ie van alles in z'n kop Miel Rozjee is soms verliefd Da vind ie nog 't érgst van al Tot 's ochtes vroeg is 't licht dan an In de geitestal Refrein Dit is de tekst van een lied dat a is verscheenn op de cd 'Gala van de Blauwe Klei', mee opnaomes die op 15 december 2001 gemaokt zien in 't Ledeltheater in Oöstburg. Prachtmuziek van een verzaomelieng roots-Cbeêtn'-) muzikanten mee Zeêuwse bindiengen. A je geïnteresseerd bin, ka je een mailtje doen nao zw7@zeelandnet.nl of een kaortje stiem nao de redactie van Noe. noe nummer 14/15

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 2002 | | pagina 47