Mee een knipoöge van Maenoe! Maenoe Op 22 fibrewaori stoeng in 't AD een stik over 't zunige en verouderde imago van Zeêland. Naer anleidienge daevan ons, zes studenten grafische vurmgevieng, 't imago van 't Zeeuws Meisje ter discussie gesteld. Waerom is dat misje noe nooit mee 'eur tied meegegae? Waerom is 't imago a decennia lank a 't zelfde gebleve? Kan 't Zeêuws Meisje zomae verdwiene? Kan 't imago verjoengd ore? Ons noe een nieuw beeldmerk en imago vo 't Zeêuws Meisje gemaekt en eur mee verschil lende acties an de mensen getoond. Maenoe 'eêt ze en ze is fris, zunnig en bruisend. Minister Jorritsma eit 'r in Den 'Aegt as eeste ontmoet. Daènae me d'r mee nae Middelburg genome. Daer me 't logo op de Mart geprojecteerd en me deu de stad zand- logo's geleid. Daebie me stickers en info uut- gedeeld. Laeter bin me nae Vlissienge en Veere geweest waer a vergeliekbaere actis g'ouwen De reacties waere echt geweldig, dus me zulle nog wè een stuitje deugae mee acties deur 'eêl de provincie. Op deze maniere wille me de discussie over 't Zeêuws Meisje weer doee oplaaie. Ons doel is a mensen bewust ore dat 't Meisje een visite kaartje van Zeêland kan weze, mae dat er wè goed mee omgegae moe ore. Dat de mensen zelf in d'and. Ons Maenoe gepresenteerd en me 'öpe a mensen dit beeldmerk en imago oppikke en d'r wat mee doee. Me d'r glad gin commercieel belang bie; ons maeke gratis reclame vo Zeêland. Toch nog een zunige actie dus. Mae dan wè zunnig, vrolijk, positief en bruisend. Net as Zeêland zelf! Meer info ka je vinde op internet, www.maenoe.net I noe nummer 14/15

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 2002 | | pagina 64