Dichters gevroge leze! Redactie (Jan Zwemer - Oöskappel) De serie 'Honderd Dichters' die a in Leiden uutgegee oort, is op zoek naè gedichten in 't Nederlands, Fries, Afrikaans en in Nederduitse, Nedersaksische en Neder- en Middelfrankische dialecten. Juust, daer oor 't Zeêuws ook bie. Want da's een Nederfrankisch dialect - en geên dialect van 't Nederlands, zöas domste ménsen bewere. Wil je publicere in de serie 'Honderd Dichters', dan ka je vuuf gedichten van j'n eige opstiere naè 't adres dat 'ier onder staet. 't Mag ook een vertaelienge van een bestaend gedicht weze, in dat geval moe je 't origi- neêl ook mee stiere. Eên van de vuuve oor uutgeköze vö de bundel. Op 't moment oort er gewérkt an de achtste bundel mee 'onderd gedichten. Je kan dus instiere vö nummer negene. Nummer achte en trouwens aol de vorige nummers kajje bestelle. D'r staen 'eêl wat gedich ten in 't Afrikaans in, dus ajje daer aoltie a 's benieuwd naè bin geweest, dan is 't zeker an te raoien om d'r eêntje te bestellen. De 'eêle reeke van zevene kost trouwens 49,99 Euro. Overmaeke op postgiro nr. 2142865 en dan dit adres d'r bie: Stichting Internationaal Forum, Seringenstraat 37 a, 2313 VS, Leiden. 't Adres vö 't instieren van de gedichten is ommedebie 't zelfde: Redactie Honderd Dichters t.a.v. Annekoosje Ming Stichting Internationaal Forum Seringenstraat 37a, 2312 VS, Leiden Je kan 't ook e-maile, mae dien man (nie naè Annekoosje dus, maer een anderen van dien stichting) eit gevroge of je dan geên 'bielaegen' wille gebruuke. Zetje gedichten dus in de mail zelf. Z'n aopestaertkot 'eêt: jbiezen7@freeler.nl. En doe ons een kopietje van je inzendienge om een plekje in Noe te geven! Ons adres: noe@amaai.nl. Vee succes en laet die ménsen mae 's een Nederfrankisch proenkstik noe nummer 18 I

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 2003 | | pagina 23