image. 'Ie liet z'n tandn zien en lachte daobie om 't effect te benao- drukkn. Mee z'n angepaste en vergrote 'oektandn zag 'm dr uut as een achterkleinzeun van graef Dracula. Tatoeages en piercings 'ad ik al eerder gezien, mao dezen vorm van zelf- verfraoiieng was toch wè nieuw vo mien. Verder waorn d'r allerlei andere vurmn van Gothic parafernaliae, zoas bie dien stijl be'orende scherpe riengn en 'alskettiengn. 'Mee van die Draoculatandjes kan je goe bietn a je an 't vrieën bin, zei de tattooman. Of misschien kan jie nog andere kunstjes?' Al rap dwaoldn 't gesprek af nao andere extremen. Ik 'oordn de naome van wijlen John Massis valn, de Vlaomse krachtpatser van weleer. Jao, die plooide mee z'n tandn een treinrails, zodat de trein ontspoorde. D'r wier toen geên klacht ingediend, want ie zette de trein netjes terug op de railze. Dien vent was sterk. De fantaosie van m'n taofelgenootn kende noe geên grenzn meer. Al rap gieng 't gesprek over krachtpatsers in algeméne zin. 'k Èn zelve ok an krachtsportn gedaon, begon tattooman en 'k ken vee mensn uut die sfeer. Wete gij dat de lui die zichzelve an vleêshaokn laotn optiln van te veure geprepareerd zin? 'Ulder 'ebbn buzekes in de rik laoten implan- teern. Allemaol onzin, meênde tattooman, de meêstn gao vo naturel, zonder kunstgreepn en ok zonder dien cocaien, want da scheen in dien sfeer ok nog a 's gebruukt te wordn. 'Ken je die van dien kérel die biljartballn kan inslikkn en danae zelfst ne Spook'uus John Massis, de Vlaomse krachtpatser van weleer, an de Koornmart in Gent. keu? En da alles ok weer kan ophoestn?'. 't Was een enerverenden aovend, daor in Terneuzn. Noe nummer 18 I

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 2003 | | pagina 7