noe een bitje uut 't zuudwesten Colofon 1 Inoud 19e bitje, zeumer 2004, uutgegee deu Stichting Zuudwest 7, ISSN 1387-3776. Noe is in pinci- pe een kwartaelblad, mae daè wil nogi 's een bitje van afgeweke ore. Redactie: Piet de Blaeij, Jan van Broekhoven, Jan Bruens, Cindy Buteijn, Marco Evenhuis, Arie de Viet, Charlotte van der Wiel en Jan Zwemer Redactieadres: Noe, Ritthemsestraete 14, 4388 JR Oöst-Souburg, tel. (0118) 461364, fax (020) 87 37 100, e-mail noe^zeelandnet.nl. Liefst per e-mail of op een schiefje. Kopij vo 't volgende nummer instiere vo 20 augustus Gebruuk van de Zeêuwse Schriefwiezer is verplicht. 't Je kan t'n opvraege bie de redactie en op internet vin je n onder www.zeeuws.cjb.net Priezen abonnementen: Wienkelpries 4 euro, abonnementspries vo vier nummers (die a nie persé in eên jaer 'oeve te verschienen!) 14 euro. Anmelde kan mee de antwoordkaorte of anders bie 't redactie-adres (zie boven). Opzeie moe schriftelijk en minstens een maend vo 't ende van 't jaer, bie bovenstaend adres. Daè ka je oök terechte vo 'wranderiengen van adres, betaeltoestanden en zó. Ons gironummer is 7826838, op naeme van Stichting Zuudwest 7, Oöst-Souburg. Concept realisatie: Evenhuis Communicatie, www.amaai.nl Vurmgevieng: Van Broekhoven Vormgeving, www.amaai.nl Drukwerk: ADZ Vlissienge, www.adzbv.nl Internet aolles over 't Zeèuws, Noe Stichting Zuudwest 7 vin je op www.zeeuws.cjb.net De rechten op de biedraegen bin en bluve aoltied bie de auteurs. Vo aol de rest leie de rechten bie Stichting Zuudwest 7. noe nummer 19 Omslag: een kankerblomme bie Disoek. Gin fraoie naeme vo zö'n fraoie blom- me. Mae a je de Steele opeet, zou je kanker kriege. Zeie ze. (foto Jan van Broekhoven) Op de schouwer Marco Evenhuis (Souburg) 2 Ikke Mokkamedaon (1) Jan Bruens (Aernburg) 3 Sonnet Marien Stroo (Welzienge) 5 Onze smarten Chris Dekker (Walcher) 6 Vo wien a lief èt Piet de Blaeij (Axel) 8 Buskotjes Charlotte van der Wiel (Aernburg) 9 Medewerkers (1) Jan Bruens (Aernburg) 14 Liefdesvesje Rian den Haan (Schouwen) 15 De Klokke Albert Goeman (Yese) 16 Dat moe maer even Jan Zwemer (Oöskappel) 18 Een jaer in Domburg Ad Roelse (Domburg) 19 Ikke Mokkamedaon (2) Jan Bruens (Aernburg) 22 Medewerkers (2) Charlotte van der Wiel (Aernburg) 26 Eindeloze zeê Ad Roelse (Domburg) 28 't Territorium Siemen Janse (Oöskappel) 29 Medewerkers (3) Arie de Viet (Smerdiek) 34 La Solitude Pier van Damme (Vrouwenpolder) 35 Vrom Cees Noordhoek (Kamperland) 38 Plant Marien Stroo (Welzienge) 39 Vergezicht Charlotte van der Wiel (Aernburg) 40

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 2004 | | pagina 3