(Ko/e DE VISSTICK VALT NIET VER VAN DE SCOOTER /.C vechtpartij in de kroeg. Net of a de mensen 't nie echt mêne. Een bitje zöas bie Asterix en Obelix, zeg mae. Noe oök: eên hardrocker uut Souburg voelde deu 't gemal en gemat an de aore kant van de kroeg biiekbaer inspiraosie opkomme, gaf z'n maot een kopstoot, stak vervolgens z'n vienger op en zei doodleuk 'heujl'. Die maot reageerde nauwelijks. Ie schudde z'n 'ood en vroeg: 'Jie moe zeker gin bier meer De portier en de mannen van achter de bar krege de boel nae een paer minuten wl op orde. Mae die tweê Aeremuuenaers, die a aol dien tied rustig an de bar 'aodde gezete, wiere d'r as énigste uutge- donderd. Mee grof geweld oök nog. Op straete wiere ze nog 's flienk in ulder lever getrapt en tegen de ziegevel van een 'uus an gesmete. Normaal geziee aod ik daè amper bie stille gestae. Tja, 't bin Aeremuenaers, dus die zu 't wè wi begonne weze zeker, ee. Mae noe stoeng ik d'r nest en die gastjes die aodde gin vinne verroerd. Die waere vee-s te joenk en te klein om wat uut te richten in dit kot vol deugewinterde motorrieërs. Nie an d'r ouwers deu vertelle, mae die tweê gastjes stoenge buten flienk nae te vloeken van eiges. Je zou d'r daerom oök een frustratie an over 'ouwe an zöieès. Ik zou eerlijk waer nie durve zeie of a 'k er zélf oök nie een bitje agressiever van deur 't leven zou gae^Wan 't is wè waer, weet je: a je aoltied de schuld én een lap op je si^oel kriegt, oor je makkelijker. Je gedraeg j'n eige op den duuqprecies zöas mensen dat biiekbaer van je verwachte. En die zeie dan meee z'n aollen: 'zie je noe wè?'. Dikkels zün die gasten echt wf ergenst Alternatieve Loesje- poster van de 'Anti- Arnemuidenfederatie' zöas je die kan vinde op arnemuiden.sucks.nl. Aeremuuse joengeren maeke biiekbaer moeilijk vrienden. schuld an - 't bin in groepsverband gin lievertjes - mae 't gae om die keren a ze 't nie Daè oor je as je zelf zö'n gastje zou weze oök nie milder van. Affijn, om een uur of vuuve stapten ik mee Jaop buten. En vo de zoveelste keer dien aeven soenkelde ik mee een dubbel gevoel deu de stad. Of liever: tripel. Misschien wè quadrupel. AMI Aeremuu, santé en op je muule! noe nummer 21

Noe. 'n bitje uut 't zuudwesten | 2005 | | pagina 39