wmm MEER EN BETERE CONCTEN IN DE ZAK VAN ZUID-BEVELAND UW Een fotoimpressie van het donderdag 28 mei gehouden Klomppop-festival in de Stenge in Heinkenszand. Links: Whistier Courbois Whistier, Linksboven: Flat Battery Middenhoven: King For A Day, Rechts: Paralysis Foto's: Annetta van den Boomgaard De succesvolle Zuid-Beve- landse bluesgroep The Juke Joints bestond in 1991 pre cies 15 jaar, een mooie aan leiding voor een feestje meenden de bluesrockers. En liefst een feestje voor de mensen die ook aan .de basis van deze band heb ben gestaan. Een andere, ook zeer popu laire band uit Zuid-Beve land, Surrender, bedacht dat hij toevallig ook in 1991 precies twaalf-en-een-half jaar bestond. En ook dat mocht best gevierd worden. Om een lang verhaal kort te maken: dat feest is er geko men. Na wat heen en weer gezoek bleek zaal "De Burcht" op Kwadendamme ideaal voor het doel en met een opkomst van een paar honderd man werd het ver jaardagsfeestje een dave rend succes. "Tja", zegt Kees Wielemaker, "Je krijgt er dan ook zin in om meer dingen te gaan organiseren. We waren met z'n vieren: Peter Kempe, Kees Won- dergem, Arie Otte en ik, en pok omdat "De Burcht" zo goed beviel, besloten we een stichting op te richten met als doel het op een hoger niveau tillen van het popklimaat in de Zak van Zuid-Beveland. Dat is dus Stichting Zakrock gewor den." Zij wil jaalijks vier activiteiten op touw zetten. In oktober het Zakrockfes- tival, in december het "Goud van Oud"-festival, in maart "Zuiderslag" en in mei een thema-festival. Arie Otte: "Het Zakrock Festival" moet de topper worden met alleen gerenommeerde bands. We willen dat dit festival naast Klomppop een jaarlijks hoogtepunt wordt in De Zak. Dat Goud van Oud- gebeuren is eigenlijk spontaan 'ontstaan. Net als ik lopen er een heleboel derti gers rond die vroeger wel eens in een band hebben om dat festival nog jaren vol te houden." Kees: "Dat Zui derslag-festival in maart is gespeeld en best in zijn voor een reünie-concertje: Nou, die bands willen we bij elkaar zetten op dat festival en dat blijkt een schitteren de formule". Kees Wielemaker vult aan: "we willen gewoon dat al die oudere stappers van vroeger weer eens ouderwets met hun vrouw of vriendin naar een ouderwets concert kunnen. Wat ons betreft komen ze met het hele gezin". Arie Otte: "Op het Goud van Oud-festival in december speelden drie Zeeuwse bands van weleer: Silly Thing, Stage Fright en Fas hion en ik denk dat er genoeg mogelijkheden zijn De Stichting Zakrock eigenlijk als geintje ont staan. Het moet een tegen hanger zijn van het "Noor derslag Festival" in Gronin gen of Friesland. Wij willen daar alleen beginnende groepen op laten treden bandjes die nog geen erva ring hebben met PA-instal laties en lichtshows. Een leuke mogelijkheid dus voor ze" Arie: "Nou en dat Thema Festival is dus dit jaar Rock&Rollnight op zaterdag 17 mei geworden. Naast een Rock&Roll band met Jan Blok speelden daar ook de Starshooters. Bert van Leerdam

Noot | 1992 | | pagina 5