TmJzïEïT DE FABRIEK 14 DUIVENMELKERS Initiatief van Harry van der Wekken: Aan het eind van een doodlopend polderweg getje in de omgeving van Zierikzee staat de hoofdvestiging van "De Muziekfabriek" Hier produceert Harry van der Wekken, bijge staan door een team van medewerkers, noten aan de lopende band. Geen platvloers amuse ment, maar muziek waar over nagedacht en veel aan gesleuteld is. Eigen komposities en verrassen de arrangementen van bestaande thema's. Cen traal in deze muziek staat de SAXOFOON met zijn veelzijdige mogelijkhe den. Voor het seizoen '92 kan "De Muziekfabriek" drie produkten aanbieden, te weten: het Ensemble Alte- klein, een blaasorkest dat reeds 12 jaar bestaat, het kwintet "De Branding", een formatie die jazz achtige, geïmproviseerde muziek speelt, en tens lotte "II Piü Piccoli", het nieuwste produkt, een "soort strijkje met vier blazers". Op het repertoi re staat Mozart tot Nino Rota, en Van der Wekken zelf. Geïnteresseerd geraakt? Bel Harry: 01110-14887. Ons regionale dagblad de PZC doet zijn uiterste best om meer te zijn dan het spreekwoordelijke provinciale sufferdje. Zo houdt men er een ron kende en pretentieuze vrijdagse "kunst- en cultuur"-bijlage op na en worden de kolommen regelmatig gevuld met verheven recensies van muziekuitvoerin gen, waarvan het gebezigde taal gebruik me meestal doet denken aan het wijnproevers- en culi-proza in de sjiekere glamourbladen. De verrichtingen van de Zeeuwse popmuziek zijn veelal van een te laag allooi om in de eregalerij van organisten, mezzosop ranen, violisten en symfo nie-orkesten te worden opgenomen. Onder het straffe hoofdredactionele regime wordt het verzor gen van serieuze recensies van popcon certen en -festivals in onze provincie doorgaans in de kiem gesmoord. Er is op de hele redactie geen medewerker te vinden die (anders dan vanuit persoonlijke interesse en soms in eigen vrije tijd), voor de krant een nabesp reking van een evenement als Klomppop mag verzor gen. Het blijft daarom meestal bij een stukje van honderd woorden door de verslaggever van dienst. Omdat deze meneer of mevrouw niet altijd even is ingevoerd in de materie, komt het doorgaans niet verder dan triviale opmer kingen over bezoe kersaantal, sfeer ("het bier was weer best") en over hoe geslaagd het allemaal weer niet was volgens de organisatie. Over waar het eigenlijk om gaat, de muziek dus, geen woord. Even rampzalig is de manier waarop aankondi gingen van optredens worden weggemoffeld in de zogenaamde "agenda" die er als aankondiger net mee door kan, maar geen enkele zinvolle informatie geeft over de optredende artiesten. De krant kun je niet missen. Geen dag. Ook de popgroepen, podia en het poppubliek in onze provincie weten dat. Helaas wordt er heel wat keren tevergeefs gebla derd. De lamzakkigheid die de PZC tentoonspreidt bij de berichtgeving over de regionale popmuziek, staat in geen verhouding tot de pretentieuze aan dacht voor de "hogere" muziekbeoefening van de hand van de heren Cijsouw en de Broekert. Verbazingwekkend, als je bedenkt hoe de krant daarmee een niet onaanzienlijke groep lezers links laat liggen. (Hoewel...er zullen wel niet genoeg advertenties tegenover een pop pagina verkocht kunnen worden.) Was ik maar een duivenmelker. Dan zou ik binnenkort weer over vier kolommen kunnen genieten van de wederwaardigheden van postduif Pietje 27 op de thuisvlucht door bar weer vanuit Chatouroirx of Saint- Quintin. Want daarin is de PZC pas echt sterk. Hoeveel kranten hebben immers niet een cultureel bijvoegsel in navolging van NRC en Volkskrant? Nee, dan de PZC. Die wijdt tenminste regelmatig een hele pagina aan de duivensport, en dat zullen niet veel gerespecteerde dagbladen nadoen. Hubert Leeman. ^riBE"ïttLEEMAN 4331 LR Middelburg tel. 01180-37003

Noot | 1992 | | pagina 8