ONS GEHEIM foto; Annetta v.d. Boomgaard Het gaat prima met de Zeeuwse popmuziek. Ja toch? Laat degenen die het niet willen geloven, afdrijven naar Reetketel- pikkumerschans (vrij naar Deelder)! Lees de Music Maker, een gezag hebbend medium voor Neerlands muziekpe- loton. Schrijft dat in Zee land hoofdzakelijk blues en rock flpreert (shit, ze spioneren). Blues is de ultieme muzikale uiting van diep menselijk leed. Heeft de historie niet bewezen dat de beste muziek uit de goot komt? Rock is in feite een kind je van de blues, dus zit het zeker wel goed in Zeeland. Misschien wor den we langzaam maar zeker het Texas van Nederland. Wow! Een echte rocker leeft voor de muziek en heeft als het goed is - op grond van bovenstaande theorie - geen cent te makken. I'll len: blues is een synoniem van empty pockets. Nee, laten we zelf intens genieten van onze parel tjes en laat de collega's en de andere provincies zich maar inpakken door de alle creativiteit verterende commercie. En, jeemigde- peemig, breek me de bek niet open over ver nieuwing! Moeten wij, wij Zeeuwen, zonodig die stadse posse navolgen met hun, van Amerikaanse idolen gejatte, rochelrap, kelderhouse en afge kloven mix van funk, metal en kleffe brokjes sixties? Gatverr... kijk MTV en zie dat het wiel al duizend keer opnieuw is uitgevon den. Nee, het gaat echt prima met de Zeeuwse popmuziek. Laat degenen die op ons kankeren, gauw afzakken naar Kak- potlullingerwerf aan Zee! hope God will turn the grass into money and fill my pockets once more. Gewoon hartverscheu rend, zoals de Texaanse Michelle Shocked de armoede bezingt, alsof ze donkerrood staat bij de bank Moraal: laat de pop muzikanten zwelgen in hun (financiële) ellende en zij zullen u zegenen met zielroerende songs. Niets zo lekker als dat. Gelukkig zijn we in Zeeland op de goede (lees smalle) weg. Onze jongens en meiden hoeven geen vette gages. Omwille van de muzikale puurheid nemen ze slechts genoegen met onkostenvergoedingen. Zoals op de meeste fes tivals. Bravo, da's de ware instelling. Geld maakt meer kapot dan je lief is (in dit geval de artisti citeit). Bovendien steunt de Zeeu wse scene zo de muziek in het algemeen. Zouden wij in onze wind-streek nog een landelijke band mogen smaken, als regio nale groepen onze toch al armlastige festivaldi recteuren ook nog een financieel uitkleden? Neem van mij aan, dat het beter is ONS GEHEIM te bewaren. Export is dus uit den boze, op deelname aan de Grote Prijs van Nederland moeten sancties komen (nog dank voor de alleszins bevredi gende boycot in de laatste jaren). Promotie van cassettes en cd's leidt wel licht tot optredens over de provinciegrenzen. Erger nog: misschien het buiten land. Ik moet er niet aan denken dat ze er achter ko-men dat hier de muziek nog 'straight from the heart" komt. En denk eens aan al die reis kosten, een beetje blues boy kan dat nooit opbren gen. Moet dat ook niet wil-

Noot | 1992 | | pagina 8