geloof ik wel 3 of 4 bands jullie nu eigenlijk nog - Tot slot, wat vinden jullie met deze naam op de we- woorden uit? van het niveau van de reld. Stefan: -Jazeker, alles wat Zeeuws-Vlaamse Bands? Stefan: -Ja, dat klopt, we ik zing zijn gewoon uitge- waren eerst ook van plan werkte teksten die bij de Ronald: -Het niveau ligt om de naam te verande- muziek passen. Ze hande- hoog, er zijn in Zeeuws- ren, maar Burial is ge- len ook allemaal over Vlaanderen veel getalen- woon een naam die bij dood en verderf. teerde bands en muzikan- ons en onze muziek past. Ronald: - Bij mij gaat het ten. Ik kan me ons met met een meer over Horror, wat Stefan: -Volgens mij doen andere naam voor stellen. natuurlijk ook dood en ze het heel goed, kijk naar verderf kan betekenen. bands als Polluted, Char -Hoe zijn jullie eigenlijk aan min Children, Paralysis en dat platencontract geko- -Waarom daarover? Diction, die weten toch men? Stefan: -Omdat dit gewoon heel wat mensen te berei- Ronald: -Onze demo bij de muziek hoort. In de ken en te plezieren. En "After Life" werd gedraaid toekomst zullen sommige volgens mij hebben ze er bij ORZ (de lokale radio) teksten misschien over de zelf ook veel plezier in, en in Zelzate (België) en toestand in de wereld daar gaat het toch maar Sabina van de band "Holy gaan. Maar dat zal niet om. Moses" was daar aanwe- veel afwijken van de hui- zig voor een interview. Ze dige teksten. vond het te gek klinken en Ronald: Dood en verderf Jeroen 't Gilde via haar zijn we aan dit zijn tegenwoordig aan de contract bij West-Virginia orde van de dag. Dit gekomen. aspect is bij onze teksten Stefan: -Via de jongens natuurlijk ook van belang. van Polluted, zij hadden al We beschrijven de reali- een deal en wij hebben teit. toen onze demo "Frigid Cold" met hen meegege- Zeeuws-Vlaanderen.... ven. Twee dagen later werden we opgebeld -Volgens Stefan en Ronald door West Virginia is het "gewoon toeval" dat er in Zeeuws-Vlaanderen Stefan, wanneer gaan jullie zoveel op metal gebied de CD opnemen? gebeurt. Het zou eventu- Stefan: -In december gaan eel de aparte ligging van we voor 2 a 3 weken in Zeeuws-Vlaanderen of de Duitsland de studio in. invloed vanuit Vlaanderen kunnen zijn, maar dit ach- -Zijn er nog plannen voor ten zij minder waarschijn- een CD-promotietour? lijk. In koor: -Jazeker, er zijn Over de faciliteiten hier plannen voor een geza- zijn zij niet zo te spreken, melijke tour met Polluted Stefan:- "Een fatsoenlijke door Nederland, België en oefenruimte is haast niet te Duitsland. vinden, de optreed-moge- lijkheden, zeker voor een -Jullie zang zal vele men- band als Burial of Polluted, sen niet als zang m de oren zijn nihil en de gemeenten klinken, maar meer als doen er niets aan. gebrul of geblaf, spreken Loop door een willekeu- BURIAL en POLLUTED rige plaats in Zeeuws- INHERITANCE Vlaanderen en de lange- haren wapperen je bij De deathmetalband Burial wijze van spreken al bestaat ongeveer ander- tegemoet. Het is opval- halfjaar en bestaat naast lend hoeveel Metalfans Stefan uit Peter Dees, en Metal en (Hard)rock- gitaar van D., bas en uit bands er zijn. Cyrille D'Haene, drums. Wat is hier de oorzaak Polluted Inheritance be- van? staat sinds augustus 1989. Naast Ronald zitten Erwin Zeeuws-Vlaanderen, een Westdorp, gitaar, Friso apart deel van Nederland, van Wijck, drums en Men- dat aan Belgïe vastligt, no de Fouw, bas in de voor de rest van Neder- band. land/Zeeland vrij geïso leerd ligt en waar de ver- Door welke bands zijn jullie koop van Malt Bier (van beïnvloed? een bepaald merk) maar Ronald: - Bij ons zijn dat 1% van de totale bierver- bands als Morbid Angel, koop bedraagt, terwijl dit Death, Dark Angel, enz..., in de rest van Nederland en zo kan ik nog wel even op 30% ligt. doorgaan. Wij noemen Zijn dit de oorzaken van al onze muziek Techno dat gebang, gepogo, Death-Trash, dus we halen geslam, gedive, gegrun- inspiratie uit veel verschil- ge, etc? lende bands met verschil- Misschien kunnen de vol- lende stijlen, gende personen hier een Stefan: - Nou, dat lijkt me antwoord op geven. duidelijk, Death en Massa- ere. Dit steken we ook niet Stefan Verdoorn, zanger- onder stoelen of banken, gitarist van Burial en als je van deze twee Ronald Camonier, zan- bands houdt, hou je ook ger/gitarist van Polluted van onze muziek. Inheritance. Twee bands die beiden een platencon- -Maar vind je het dan geen tract hebben weten te al te gemakkelijke weg om bemachtigen bij West één of twee bands m feite Virginia Records in Bor- te kopiëren? gentreich, Duitsland. Stefan: -Nee, want dit is de muziek die wij leuk vin- Polluted Inheritance heeft den, en gewoon willen inmiddels de eerste CD spelen. Toen we begon- opgenomen in Duitsland nen met deze band was en deze ook al aan het het voor het plezier en dat publiek gepresenteerd in is het nog steeds. Bar American te Middel burg. -De naam Burial is, in De band die toen als sup- tegenstelling tot de naam portact fungeerde, was Polluted Inheritance, ook Burial. niet al te origineel, er zijn Burial Ook uit Zeeuws-Vlaanderen: Paralysis, foto Annetta v, gb Boom< jaard detail flyer Polluted Inheritance>

Noot | 1992 | | pagina 5