NO NONSENSE tjoonk geluidstechniek Studio Jos Rentmeester muziekhandel li Vervolg Beachpop WIL JE GRAAG OPTREDEN? STUUR ONS DAN EEN DEMO Muziekcafé "DE ZAKZOLDER" 10 li EN EVENTUEEL EEN BIO Sultans of Swing Promotor van Zeeuwse bands Nieuwe Veerweg 4 - 4433 BB Hoedekenskerke Telefoon: 01193-9259 Voor boekingen en info: Dorine Pedersen Elvira Carstens Tel.: 01184-10647 Cl X. 1 X, Hoofdstraat 98, 4441 AE Ovezande 01195-5379 Music Recording Producing Op 15 februari tekenen de or ganisatoren het contract met Golden Earring. Verseput: ,,Daar durf ik wel een con tract mee af te sluiten. Die trekken toch wel publiek. Desnoods geen festival, maar alleen een concert." Andere namen: de Dijk, Bob Colour (met nieuwe zangeres: 'jong, wild en waanzinnig'), Negu Garriak ('de Baskische Urban Dance Squad'), Totenhose ('een ruigere versie van Ne- na') en enkele regionale bands ('twee of drie, want het moet geen veemarkt wor den'). Sponsors zijn Coca Co la en Durex. Hoewel niks ze ker is, wil Verseput 24 april met de voorverkoop begin nen. Dinsdag 26 januari: een tweede telefoontje, dit keer naar mede-organisator Kees de Feiten De stemming is tot nul gedaald, want de stuur groep Oosterschelde advi seert negatief. „Feitelijk staan we nu met lege han den" zegt De Feiter. ,,We hebben alles gedaan om het geluidsniveau te beperken. Dit betekent dat we voor geen enkele locatie op de kop van Schouwen toestemming krijgen, want er zijn altijd wel drie vogels die schrikken." De organisatie heeft nog wel een locatie in gedachten - een parkeerterrein bij de Brouwersdam - maar vol gens De Feiter kon de stich ting nu weieens de handdoek in de ring gooien. „We wil den oorspronkelijk een festi val tijdens de pinksterdagen in Renesse. Het is niet de be doeling dat we naast het AC- restaurant op de Grevelin- gendan uitkomen, alleen om dat we zo nodig iets willen organiseren." Even lijkt Beachpop een vroege dood te sterven, maar twee dagen later klinkt De Feiter een stuk vrolijker. Uit een gesprek met burgemees ter Tees is gebleken dat hij het advies van de stuurgroep naast zich neer wil leggen. Dus toch het havenplateau? De Feiter: ,,De kansen voor Beachpop zijn optimaal." Het program ma staat nog steeds niet vast, want De Feiter verzilvert geen enkele optie voordat de vergunning op zijn bureau ligt. Golden Earring, de Dijk, Candy Dulfer ('groot voorbe houd') en Lois Lane zijn nog steeds in de markt. Daar naast enkele regionale bands. De Feiter twijfelt geen moment dat hij de juiste band zal weten te vinden. ,,Als mensen in Noot over Beach pop lezen, merken we wel hoe creatief ze zijn. Maar we kiezen ze niet op grond van biografieën en demobandjes, want laten we wel wezen, die zijn allemaal hetzelfde. Als je goed kan voetballen, moet je dat ook laten zien, waarom zou ik dan bij een popgroep afgaan op een stukkie druk werk? Waar het op neerkomt is dat een bandje me ver maakt wanneer ik ze in een cafe zie spelen. Dan stap ik op ze af en zeg ik: jongens, jullie spelen van de zomer op Beachpop." Dit artikel geeft de stand van zaken weer tot aan 29 januari. Misschien is alles inmiddels anders. B en W van Wester- schouwen hebben waar schijnlijk een definitief be sluit genomen, zodat we we ten of ze het festival niet al leen in woorden maar ook met daden steunen. Het is niet ondenkbaar dat de stuurgroep Oosterschelde alsnog een procedure begint die Beachpop onmogelijk maakt. En ook het program ma moet nog rond komen. De organisatoren blijven voorlo pig speelbal van onwillige en twijfelende bestuurders en zelf moeten ze ook iets laten zien. Ze zijn misschien wat naief geweest, maar vooral moedig en enthousi ast. Ho pelijk wordt dat beloond. Tot ziens op Beachpop. Ernst Jan Rozendaal telefoon 01180-13097 lange noordstraat 16 - middelburg SPREEKT VANZELF nrd. achterweg 10 4424 ee wemeldinge voor professioneel geluid inclusief bediening telefoon: 01192-2152 semafoon: 06-58307361 i.s.m. wtMmMjFw geluid en licht tel: 01192-1270 VANi JAMME

Noot | 1993 | | pagina 6