14 vervolg pag. 13 4331 LR Middelburg tel. 01180-37003 De casette klinkt trouwens zoals hij klinken moet. De jon gens van studio Paul Weij en- berg hebben een prima pru- dukt afgeleverd. Het klinkt in ieder gaval zoals je ook verge lijkbare muziek op CD kunt horen. (BvL) Band: P.M.F. (Proton Motif Force) Demo "Proton Motif Promo" MC001 info: Sjors 01180-14024 muzikanten: (vast) Sjors Alexander ("toetsen") Alexander K. ("toetsen") (los) W.U.T. (bas) Jorn Hanneman (piano) Peter Wielemaker (computers Zes nummers 1. J.E.S.U.S. was born (P.M.F., P. Wielemaker, O. de Heer) 2. Funky Jazz tones (P.M.F.) 3. Into the good groove (P.M.F.) 4. I know I'll be strong (S. Alexander, J. Hanneman) 5. March of the Lost Souls fil led with Anger that flows into infinity (S. Alexander, W.U.T.) 6. Radio P.M.F. (P.M.F., W.U.T.) Glorie, glorie Halleluja Na dat ik dit bandje even hele maal van voren naar achter had afgeluisterd moest ik ge woon even gaan zitten. Dit kan niet Zeeuws zijn Dit is internationaal. Maar het is wel Zeeuws en, hoe is het mogelijk, er staat niet één roek-nummer op. Sterker nog er komt niet eens een als zodanig herkenbare gitaar-lick op. Is er dan toch nog hoop Dit is mijns in ziens een 100% Zeeuwse Be lofte. Op deze demo staat rap, acid-jazz, New York Hiphou- se en heel creatieve electro- nische fun en dat vooral ver nieuwend, dus niet nage aapt, maar origineel. De de mo is vlak voor de kerst opge nomen en in "J.E.S.U.S. was born komt er een arreslee door de sneeuw aan om daar na op een enerzijds weemoe dige manier, maar anderzijds op een badadige, de bood schap te komen brengen. "I have a dream" is een nummer waar ze zelfs in de Amster damse discotheek Roxy bin nenkort wakker van kunnen worden (ik meen dit serieus). De discotheken worden te genwoordig overspoeld met allerlei vormen van opgefokte (opgefuckte) jazz. Vaak zon der echte creatieve aanpas singen worden ouwe num mers in een computer ge stopt en van een extra drum voorzien en dan moet het maar 'Acid-jazz' heten. Wat PMF hier neerzet is wat het moet zijn: Uiterst dansbare en vernieuwende jazzy-mu- ziek. "Into the good groove" is leuk gepikt en door de digitale oversturing van de Madon na-sample klinkt het op zijn zachtst gezegd origineel. Af en toe doen er ook gasten mee aan deze demo: Jorn Hanneman speelde mee (pia no) op "I know I'll be strong" en bassist W.U.T. van Mor bid Zone zorgt voor het stevi ge gevoel in de onderste re gionen bij een aantal stuk ken. Een kleine opbouwende opmerking: Sjors moet crea tief blijven musiceren en niet meer rappen. Live kunnen te kortkomingen door middel van een act gecompenseerd worden, maar op een bandje is het dodelijk, zeker als dat het eerste nummer van de demo is. Maar dat ben je zo vergeten als je hem aan laat staan BvL) Band: Crash Boogie Demo: D'n njisten info: 01179-1709 of 01172-2097 muzikanten: John de Lijser (gitaar/mondharmonica/ zang) Cor Baris (bas) Erwin Hoeder (drums) Jos Rentmeester (bij 1 en 5 toetsen) Opgenomen in 1992 bij Jos Rentmees ter Vijf nummers 1. Flat op d'n diek (de Lijser) 2. Droge bek (de Lijser) 3. Kort (Crash Boogie) 4. Te vroeg (de Lijser) 5. Vuulte immenof (de Lijser) Crash Boogie komt uit Bres- kens en daar komen ze recht voor uit. Al in het eerste num mer hoor je: "Ze zien Bresjes an't verbouwe, ze maken al les kapot, bie de gemeente zien ze zot!" Het is recht toe recht aan blues-rock van Zeeuwse bodem, gezongen in onze eigen "taele". Maar het is niet als Surrender of Normaal. Het is meer blues. De demo is, denk ik precies waarvoor deze heren hem ge maakt hebben, leuk om te hebben. Aan het spelen bele ven ze -liefst zoveel mogelijk live- veel lol. De nummers ko men uit hun hart. Hoewel, in "Droge Bek" komt een stuk voor dat luidt: "'k Eh zo'n zware zak, nie meer te drage, meisje kom es ier, mag ik je's wat vrage" en dan blijkt uit eindelijk Bier het ware geluk te brengen Door die Zeeuwse teksten zal "Crash boogie" het in de regio heel ver schoppen, maar niet ver daarbuiten en dat is jammer want ze kun nen wel spelen. Er zullen be slist bluesgroepen zijn die veel geld voor een mond harmonica-speler als John de Lijser over hebben, in een nummer als "Vuulte imme nof" gaat hij er heerlijk van door. De opnamen zijn goed en als ze hun nummers wat meer binnensmonds zouden zingen krijgen bands als Draften Blues en de Juke Joints er een geduchte con current bij. Binnenkort in Bar American (BvL)

Noot | 1993 | | pagina 8