KLOMPOP: KORT OP DE TRENDS Programma hoofdpodium Klomppop 20 mei 6 Bettie Goes Green en Tamas Szekeres smaakmakers De Belgische Black Crowes, een Hongaars snarenwonder, een Rotterdams meisje dat zich Johnny noemt maar Frédérique heet en als afsluiter de we derhelft van Spooky, die nu een zieletrein bestuurt. De oplossing van dit cryptogram is: Klomppop 1993! Dich ter dan ooit zit het fes tival op de trends. Want het Belgische Bettie Goes Green spurt als een speer de rock roll-ladder op. Ook de vingervlugge Tamas Szekeres maakt furore. Het Hon gaarse equivalent van Yngwie Malmsteen, Tony Macalpine en Vinnie Moore speelt heavy sprookjes op gi taar en steekt zijn il lustere collega's be slist naar de kroon. Spoedt u dus 20 mei (Hemelvaarstdag) naar de Stenge in Hein- kenszand! Vier hoofdacts op Klomppop, waarvan drie uit het buitenland. Volgens organisator Ad Boonman is dat toeval. Minder wil het lot dat het Heinkenszandse fes tival dit jaar meer de trends volgt dan in voor gaande edities, hoewel vorig jaar het instrumen tale rocktrio Whistler- Courbois-Whistler mo gelijk al een voorbode was. Aardig is dat Ba rend Courbois alle bas partijen speelt op Tamas Szekeres' cd Guitartales, die is uitgekomen op het hardrocklabel Tattoo. Hij kent het Nederland se drietal vrij goed, om dat het als voorprogram ma met hem toerde. Ook de drums zijn "made in Holland". Ernst van Ee (bekend van Hellose en Vengeance) sloeg alle beats. Tamas' instru mentaaltjes zijn een mengeling van barok en metalriffs. Voer voor de 12.15 Die Hard 13.15 Sure As Heil 14.45 Tamas Szekeres 16.30 A Girl Called Johnny 18.30 Rodi Dean 19.30 Wolf clan Sister 21.00 Bettie Goes Green 23.00 Sue Chaloner harde jongens. "Daarom staat hij 's middags ge programmeerd, dat is een vaste plaats gewor den voor een heavy band. Het is leuk dat Klomppop hem kan 'brengen', want voor de rest zul je hem vermoe delijk niet in Zeeland zien. Een enkel, geheel instrumentaal concert is toch vrij riskant", meent Ad. Groeibriljant Bettie Goes Green wordt smullen voor liefhebbers van retrorock. De Vlaam se formatie is meer ver want met The Black Cro wes en The Free dan met The Screaming Trees of Mudhoney. De muziek baart allerminst opzien, maar staat als een huis. Aan levendigheid man keert het ook niet. Niet voor niets heeft platen maatschappij BMG/ Ariola een half miljoen klinkende guldens in het Vlaamse vijftal gesto ken. En dat resulteerde in de zeer pure cd Huna- laria. De lauweren zijn nog niet op. Als alle Bel gische festivals, het Haagse Parkpop en het Wateringse Waterpop en (last but not least) het Deense monsterfestival Roskilde de Belgen pro grammeert, moet er sprake zijn van een groeibriljant. Kijk zegt Ad, "en voor ons is BGG nog net betaalbaar. Vergis je niet, het is erg moeilijk om een bekende Nederlandse act te con- tractueren. De Dijk, de Scene en noem maar op, zijn erg duur geworden. Claw Boys Claw haalt zelfs z'n neus op voor Klomppop." Spigt Ook zo'n roos in de knop is A Girl Called Johnny, de nieuwe band van Frédérique Spigt. De schuurpapieren strot van voorheen I've Got The Bullets was al enke le malen in Zeeland te zien, onder andere in het voorprogramma van Herman Brood in Oost Souburg. Na haar roken de performance was het verplichte nummertje van Brood een klamme dweil. A Girl Called Johnny lijkt voor de Rot terdamse een stap voor uit. Het uitgangsmate riaal is hetzelfde als bij I've Got The Bullets, maar de band is muzika ler en de songs zijn be ter. Sue Chaloner Swingende afsluiter is Sue Chaloner's Soul Train. De funksoul-band stond al heel lang op Boonmans verlanglijst je, maar elk jaar mislukte het haar naar Heinkens- zand te halen. Nu dan toch. De Britse zangeres heeft een hele lange staat van dienst. Ze was onder an dere te zien in The One- din Line (echt waarsa men met Sammy Davis Junior in de musical Gol den Boy en jawel de mu sical Hair. In haar "Ne- SPRINGPOP AANJAGER KRABBENDIJKSE SCENE vervolg op pagina 13 Springpop droomt daar ook van, maar dan zal de organsisatie moeten uit zien naar een andere plaats. Het dorpshuis kan onvoldoende bezoe kers bergen om zo'n top per te financieren. "We kunnen nu maximaal vijfhonderd mensen hebben. Wil je een hoofdact, dan moet dat aantal omhoog. Als or ganisatie moet je je fi- nancile risico zo klein mogelijk maken", zegt voorzitter Hendrik-Jan de Looff van Stichting Springpop. Reünie Het festival is ontstaan uit een reünieconcert van Delta Generation, plaatselijke helden uit de jaren zestig/zeventig wier specialiteit covers waren, vooral van bands als Creedence Clearwa ter Revival. Twee jaar te rug stond De Meiboom op zijn kop. Het succes gaf de gebroeders Pol derman en enkele ande re muziekfanaten, die het concert voor DG had den voorbereid, de moed een eigen festival op po ten te zetten. Temeer omdat het studiootje van de Poldermannen langzamerhand een vrij plaats was geworden voor tal van Krabben- dijkse bands en muzi kanten. Met Who's Next (har drock), Spot The Nose (bluesrock), Misty Base ment (een Goese reg- gaeband) en de Borselse rockgroep Die Hard, be leefden de organisato ren een prima bezochte première. "We hebben scoorde ze hits met Spooky Sue (weet u nog: Swinging on a Star). Verder werkte ze samen met Steel Pulse en zong ze het titelnum mer voor de speelfilm Mama Is Boos. Haar Soul Train voert haar naar verre oorden. Onlangs stond ze op het Arubaanse Latin Jazz festival tussen groothe den als Sheila E. Pete Escovedo, Natalie Cole, Dizzy Gillespie en Spyro Gira. Haar cd Apprecia tion doet het wereldwijd vrij goed. Het moet wel gek gaan wil De Stenge lende gang kunnen weerstaan. Op het hoofdpodium blij ven vier plaatsen over voor Zeeuwse bands, de rest speelt in de foyer. Van een ereplaats zijn verzekerd: Die Hard (rock), Sure As Heil (rock met Pearl Jam-invloe den) de southern blues rockers van Rodi Dean en de powerrockers van Wolfclan Sister. Van de foyerbands was voor het ter perse gaan van dit nummer alleen Drow ning Accidents bekend. Frank Balkenende Het is alsof de duvel er mee speelt. Telkens als het Krabbendijkse dorpshuis De Meiboom is opgetuigd voor het festival Springpop, speelt Normaal wel er gens in Zeeland. En die Achterhoekers, weet medeorganisator Rob bie Polderman, zuigen altijd wat publiek weg. Toch bracht Springpop zaterdag 20 maart een behoorlijke schare muziekliefheb bers op de been. En het moet gezegd: het plaatselijke Brimste werkte, in de beste tra ditie van de platte- landsrock, erg aanste kelijk. Reimerswaal is nage noeg een witte vlek als het gaat om poppodia. Er is niks, dus voor jon geren nauwelijks ver tier. De enige geslaagde pogingen om het ijskou de muziekklimaat op te warmen, zijn de festivals Springpop in Krabben- dijke en Mosselrock in Yerseke. Beide begon nen vorig jaar succesvol, waarbij Mosselrock met een een landelijke act (Angela The Rude) scoorde. WOLFCLAN SISTER

Noot | 1993 | | pagina 4