NOOTVERBANDJES Band: Custom Demo: Waeternat informatie: 01660-3307 Opnames: The Cube re cording studio in Ossen- dracht Leuk om te horen dat er goeie popmuziek ge maakt wordt in Tholen. De viermans-formatie "Custom" geeft op "Waeternat" op een pri ma staaltje van hun kun nen. De titel "Waeter nat" slaat op het enige Zeeuwse (Nederlandse) nummer op de demo en ik vind het gedurft dat ze het er op gezet hebben, het is zo'n "Lente-in- twente"-nummertje dat eigenlijk een beetje vreemd aandoet naast de prachtige versie van het Neil Young-nummer "Rockin' in the free world". Maar als je zo'n nummer op je demo zet dan weet je wat je wilt. Op die ene cover na wer den alle nummers ge schreven door zanger/ gitarist Peter van Poort vliet en daarmee heeft deze band een uitste kende componist onder de leden. Nummers als "Angeline" en "007" zit ten goed in elkaar en klinken zeker ook vo caal - heel goed. De de mo geeft ook een aardig beeld van het mqzikale kunnen van de groep, ze zijn bijvoorbeeld niet bang om accoustisch werk over te laten gaan in stevig electrisch. Het laatste nummer op de demo (Soldiers of fortu ne) is een met militaris tisch gedrum omlijste waarschuwing om niet nog eens aan een oorlog te beginnen. De opna men klinken prima al met al is "Custom" een aanrader voor de Zeeuwse festivals. (BvL) Band: Rodi Dean Demo: Damn Right Pret ty info: 013-345956 Opgenomen in 1993 bij Joe's Garage in Waal wijk Op deze demo staan 5 nummers die op een na (Boothill) allemaal wer den geschreven door zanger/gitarist Gerrit Rentier. In feite betreft het hier een Brabants gezelschap, maar omdat 'onze' Jeroen van 't Le ven uit Zierikzee mee speelt natuurlijk toch even aandacht in NOOT voor deze band. "Rodi Dean" speelt onverval ste steady "Southern Rhythm and blues". En dat doen ze gewoon goed. Als je hem opzet kun je er niet stil bij blij ven zitten. De muziek benadert nog het dichtst die van Dr. Feelgood, strak, stevig en steady. Gerrit Rentier heeft een stem als een whiskey- fles dus wat wil je nog meer? Ik hoop alleen dat ze goeie podium-act hebben anders ben ik bang dat veel mensen het na 10 nummers wel gehoord hebben. (BvL) GRINGO demo: Living Night 01113-2295 for the Peter Veen (drums) Ronald Abresch (gui tars) Erwin Meerman (key boards) gast: Sjoukje Rotte (backing vocals) opgenomen: Art Audio Studio nummers 1. Ti Arno 2. Waste of Time 3. Living for the Night 4. Saviour De zanger van de rock rollband The Starshoot- ers heeft een alter-ego: Gringo. Vroeger ging Rinko Kok alias Gringo op stap met zijn vaste begeleidingsband Sweet Revenge, maar in middels heeft hij zich omringd met nieuwe muzikanten. Brein ach ter de muziek blijft Rinko zelf; de vier nummers zijn van zijn hand. De vreemdeling uit Brui- nisse heeft z'n zaakjes goed voor elkaar, al is de muziek progressief noch vernieuwend. In de cat chy popsongs grijpt hij eerder terug op jaren- tachtig-bands als Span- dau Ballet en Duran Du- ran. En om dichter bij huis te blijven: Waste of Time zou uit het dossier van (de vroegere) Dreams Die First? kun nen komen. Compositorisch is alles erg doordacht. De sim pele refreintjes worden vaak herhaald en laten zich makkelijk meezin gen. Op overbodige fran je is beknibbeld. Voeg daarbij dat de demo mooi en helder klinkt, perfect is afgemixt en geen spelfouten kent, en er rest een prima com mercieel produkt. Lied jes als Ti Arno en Living for the Night hebben ze ker (zomer)hitpotentie. Voor Zeeland een demo van hoog niveau, al spat de wat gepolijste en non-actuele stijl er een vlekje op. Maar mis schien begint binnen kort een retro-hype rond de jaren tachtig. (FB) bezetting: Gringo (vocals) Andre Szachnowski (bass) Lartgeviele 1 4331 LR Middelburg tel. 01180-37003 GRINGO

Noot | 1993 | | pagina 8