tjoonk geluidstechniek ANYWAVE DERTIEN 13 muziekhandel telefoon 01180-13097 lange noordstraat 16 - middelburg SPREEKT VANZELF nrd. achterweg 10 4424 ee wemeldinge voor professioneel geluid inclusief bediening telefoon: 01192-2152 semafoon: 06-58307361 i.s.m. Fï£JMJ/Ff geluid en licht tel: 01192-1270 Met een big band, feest muziek, ga-te-keer mu ziek, soosrock, indie- noise, sumo-funk, vette- klei-rock, melodieuze rock, wave, rock roll, soul en een uitvoering van The Wall zijn op Anywave in de dertien de editie buitengewoon veel muziekstijlen ver tegenwoordigd. Al met al reden genoeg om op 17, 18 en 19 juni naar Brogum in Zierikzee te gaan. Ontstaan als gelegenheid voor Schouwse bands om eens op te treden, is Any wave in de afgelopen 13 jaar uitgegroeid tot het grootste festival dat Zee land kent, met zo'n 3.000 bezoekers. Door de groei van het festival enerzijds en de inkrimping van de Schouwse popscene an derzijds ging organisator Jaap van Dijke al enige ja ren geleden over tot pro grammering van bands uit geheel Zeeland, met op de vrijdagavond een grote (nationale) act. "Toch zie ik de laatste ja ren hier op Schouwen weer meer gebeuren", zegt Jaap. "Het succes van Anywave zitem in de brede programmering. Er is voor elk wat wils bij. En natuurlijk het feit dat de toegang tot Anywave gratis iseen festival met een entreeprijs schrikt toch veel mensen af. Toch willen we niet beknibbe len op de dingen die het 'em doen zoals geluid (zo als elk jaar Prof action) en de aankleding van de zaal en de tent. Bovendien is er ruim voldoende par keergelegenheid en er zijn stands met eten en drinken. Al met al de ge zellige entourage die no dig is voor een geslaagd festival. JAZZ EN WALL Iets nieuws op Anywave 13 is een Jazz-avond op donderdag. "We zijn dit jaar begonnen met één big-band om eens uit te proberen hoe Jazz het doet op Anywave", ver telt Jaap. "Het streven is om ook een wat ander pu bliek naar het festival (en naar Brogum) te krijgen. Dan het programma. Als gezegd, op donderdag 17 juni staat er één big-band op de planken, The Ever greens. Ze hebben een zeer breed repertoire wat ze aan zullen passen aan het aanwezige publiek. Op vrijdagavond staan in de zaal Drowning Acci dents, welke ook op Klomppop te zien waren. Ze brengen vernieuwen de indie-noise met een hoge pogo-factor. Na de hoofdact speelt de Jack- streetband stevige soul- rock. De hoofdact dit jaar is het Zeeuws Pop Collectief. Deze uit verschillende zeeuwse muzikanten sa mengestelde formatie werd begin '91 in het le ven geroepen om op het Vlissingse Straatfestival '91 'The Wall' van Pink Floyd uit te voeren. Het Zeeuws Pop Collec tief bestaat uit: Brian van Zwietering (toetsen en zang, Ronald Gill'ard (bas) en Peter Toussaint (gitaar en zang, alledrie uit Eye to Eye, Wim Flipse (gitaar) en Leo Joosse (bas), beiden uit Avital, Paul NotebaarT (toetsen) van de Evergreens, Sacha van As (toetsen en zang), Jos Brouwer (gitaar), Hertwig van Zwietering (drums en zang) en Sylvia Putman (teksten) van G- string. De uitvoering op het Straatfestival groeide uit tot het grootste pop- projekt dat Zeeland ge zien had met zo'n 20.000 bezoekers. Het stuk werd ook uitgevoerd tijdens de Gentse feesten dat jaar en in maart dit jaar op de nationale Pink Floyd fan club dag. Het verhaal van The Wall is het verhaal van de rockster Pink Floyd. Pink, geterrori seerd door zijn moeder, leraren, vrouw en ster zijn sluit zich steeds meer af van de werkelijkheid om zich heen. Uiteindelijk wordt hij in zijn schijnwe reld veroordeeld tot de confrontatie met zijn ei gen angsten. Tijdens de uitvoering op vrijdag 18 juni zal het Zeeuws Pop Collectief worden bijgestaan door een koor van 20 kinderen uit Zierikzee. ZEEUWSE BANDS Zaterdag 19 juni is de dag van de bands. Het spits wordt afgebeten door The Emmerroyts. The Emmerroyts (voorheen Emmerroyt Blues) gaan als gebruikelijk behoorlijk te keer en spelen naast ei gen werk covers van Dr Feelgood, ZZ Top, Chuck Berry en anderen. Hierna zullen Van O Co hun eerste grote optreden ge ven. Deze Middelburgs/ Schouwse musici spelen voornamelijk hardrock. September '80 doet dit ook hoewel ze ook een stevige Boogie of Rock en Roll niet uit de weg gaan. Eat Roadkill! is een rela tief nieuwe driemansfor matie uit Goes, bestaan de uit Iljan Mol op gitaar, Theo Langejans op drums en Stefan de Kroon op bas en zang. Ze spelen goed onderbouwde hardcore- achtige rock waarin in vloeden van Nirvana en Soundgarden doorklin ken. Als in de zaal de klan ken van Eat Roadkill! zijn uitgestorven beklimmen in de tent de rockers van Die Hard het podium. Van deze band kun je enkel zeggen: Ga ze zien. Nog een jonge band uit Goes (ook qua leeftijd van de muzikanten) is Kam Je Haar. De band brengt pu re vrolijkheid op het po dium en timmert hiermee een aardig eind aan de weg. Van het eiland Schouwen komt de band Zeeuws Meisje. Zij waren eerder te horen tijdens de ABBA-sessie van de SPZ. Zeeuws Meisje speelt vette-klei-rock die door ie dereen gehoord mag wor den. Ook van Schouwen komt Mr. Weirdo Cap, in 1991 speciaal voor Any wave opgericht. De mu ziek van Mr. Weirdo Cap, bestaande uit Peter Mol, Collin Clement en Pierre Pourquié, wordt door henzelf omschreven als sumo-funk. Le Freak is de band geformeerd rond Bill Hillebrand. Met een VAN MAM ME lees verder op pag. 6

Noot | 1993 | | pagina 3