1 HET VRIJBUITERFESTIVAL: ONS KENT ONS IN HET GROOT PROGRAMMA ANYWAVE 1993 toegang op alle dagen gratis donderdag 17 juni: 21.30-23.00 (programma nog niet bekend) vrijdag 18 juni: zaal tent 21.00-22.00 Drowning Accidents 22.00-24.00 The Wall (integrale live-uitvoering) 24.00-01.00 Jackstreet Band zaterdag 19 juni: 13.30-14.15 The Emmeroyts 14.15-15.00 Van O. Co. 15.00-15.45 September'80 15.45-16.30 Eat Roadkill 16.30-17.15 Die Hard 17.15-18.00 Kam je Haar 18.00-18.50 Zeeuws Meisje 18.50-19.40 Mr. Weirdo Cap 19.40-20.30 Le Freak 20.30-21.20 Nono Ego 21.20-22.10 Soundcircus (vh. Avital) 22.10-23.00 Broodje Ei met Ui 23.00-24.00 Crosshead Friends 00.30-03.00 The Starshooters groep jonge mensen speelt hij lekkere soulmu ziek. In het Schouwse blok komen we vervol gens Nono Ego tegen, wederom een vrij nieuwe band. Nono Ego speelt ei gen werk en bestaat uit Collin Clement, Pierre Pourquié (beiden eerder te horen met Mr. Weiro Cap), Willem van Maanen en Ger Lagerweij. Het viertal heeft een bijna niet te stuiten drang tot im proviseren, maar belooft voor Anywave enige dis cipline. Het verhaal van Avital is tamelijk bekend in Zeeland en bovendien elders in deze Noot te le zen. Maar zeker zal de me lodieuze (hard)rock van Pim v/d Berge, Leo Joose, John v/d Valk en Wim Flipse er in gaan als ge sneden koek. Tenslotte is de enige act uit Zeeuwsch-Vlaanderen op Anywave 13 de viermans formatie Broodje Ei Met Ui. De band brengt Neder landstalige soosrock (ga- ragerock) met een grote gedrevenheid en bestaat uit Martijn Pfaff, Corné Riemslag, Hillaire Ris- seeuw en Jack Roelans. De gezellige afsluiter van het tentprogramma wordt dit jaar Crosshead Friends, de band rond Kees Crosshead (de Fei- ter) en Ko Zuidweg. Zij brengen sfeervolle Rock Roll om de feestvreug de tot kookhitte te bren gen. De uiteindelijk afslui tende band speelt ook een thuiswedstrijd, de Starshooters. Hun aan stekelijke Rock Roll zal ervoor moeten zorgen dat het nog lang onrustig blijft in Zierikzee. Peter Toussaint. "Broodje waarin Het is duidelijk, Heyt volgt alle festivals en in weerwil van zijn harde woorden - hij vermaakt zich er best, maar het Vrij buiterfestival is voor hem nummer één. Het vindt plaats op een gezellig pleintje, het is altijd druk, de tap en de broodjes zijn bij de hand en - bovenal het swingt. Ooit begon het festival min of meer op de stoep bij Kees Sorber, nog steeds de belangrijkste weerd, die is gewoon ge logen." Verder is Klomp pop, waar Heyt overigens als vrijwilliger graag aan meewerkt, een 'muzikan- tenfestivalletje, waar de toeschouwers wachten tot ze de mensen op het podium op een fout kun nen betrappen'. En Hof- pop? Dat is 'een grote tent, met dertig man'. Anywave daarentegen, is op het hoogtepunt weer 'veel te druk'. En Beach- pop, tja, met een sponsor als Coca Cola die zoveel geld beschikbaar stelt om bands te contracteren en dan met De Dijk en Loïs Lane op de proppen ko men Ernst Jan Rozendaal Spontaniteit is hèt ken merk van het Vrijbui terfestival. "Wat dat be treft is de naam toepas selijk", zegt mede-orga nisator Peter Heyt, waarna hij enigszins cryptisch vervolgt: "Het is vrijbuitexig. Op ons festival heerst een 'ons kent ons-gevoel', zelfs al ken je elkaar niet." Het openluchtfestival wordt zaterdag 12 juni voor de negende keer georganiseerd op de Bocht van Guinee, een pleintje in Goes, vlak achter café De Vrijbui ter. De vraag wat het Goese festival onderscheidt van andere Zeeuwse festi vals, doet Heyt losbar sten. Klompop is 'te kli nisch'. "Het swingt niet en een recensie iets anders wordt REGEN De wat ambitieuzere programmering heeft veroorzaakt dat sinds twee jaar entree wordt geheven (vijftien gul den) maar die gaat dan ook volledig op aan de programmering, bena drukt Heyt. "Het is een noodstap, aan dit festi val wordt echt niet ver diend." Zo'n dertig vrij willigers zorgen voor een vlekkeloos verloop, alleen het weer is in staat roet in het eten te gooien. "Dat is het pro bleem met zo'n lokaal festival. Op Torhout- Werchter kruipt ieder een onder een plastic scherm en wacht tot de regen over is, bij ons gaan ze gewoon naar huis." popmanifestatie. Langza merhand groeide het Vrij buiterfestival uit tot een aanzienlijke verzameling optredens met dit jaar een internationale want Belgische - hoofdactThe Scabs. vervolg van pag. 5 «V

Noot | 1993 | | pagina 4