MOSSELROCK YERSEKE 6 Je kan onder zoeken wat er allemaal kan. Rijd naar Hilversum en zoek het uit! Helaas, meestal blijft het bij woor den. Te vaak wordt er ook met het vingertje naar de andere bands gewezen. In plaats van samen te werken heerst er hier een hevige concurrentie. En, als ze een flink deel van de Zeeuwse podia gehad hebben, voelen ze zich al heel wat. Gelukkig bemerk ik de laatste tijd een stijgende lijn. Er wordt wat meer sa mengewerkt, de demo's zien er beter uit. En dat is een goed teken. Met sa menwerken til je de hele plaatselijke popscene naar een hoger plan. Met bijvoorbeeld een package (meerdere bands die sa men een avondvullend programma verzorgen) kom je al een heel eind. Je speelt meer en in grotere zalen want voor program meurs is het interessant. In de hardrock is dit overi gens al een voorkomend verschijnsel. In ieder ge val hoop ik dat de Zeeuw se popmuzikant wakker geschud wordt. Je kunt het best ver schoppen, ook al kom je uit Zeeland. Paul v/d Burght heeft dit bewezen en wil ook graag bands uit Zee land helpen proberen een stapje verder te ko men in de wondere, maar zo complexe we reld van de popmuziek. Als mensen advies wil len hebben of een recen sie, stuur dan een brief en/of demo voorzien van antwoordzegel naar Paul v/d Burght, Underground Scene Re port, Postbus 5086,4380 KB Vlissingen. Peter Toussaint In Memoriam Craig Henock Vorige maand werden wij overvallen door het schokkende bericht van het overlijden van Craig Henock. Craig had nog maar onlangs toegezegd de redactie van NOOT te komen versterken en had in NOOT 3 voor het eerst twee bijdragen gele verd. De serie over de popgeschiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen waaraan hij vol enthou siasme was begonnen, zal geen nieuwe afleve ringen kennen. Wij ver wachtten veel van Craig's medewerking aan NOOT en het is voor ons moeilijk te ge loven dat de pas ge starte samenwerking niet zal kunnen worden uitgebouwd. Craig's vrouw Lizett, zijn familie en alle an deren die nu de leegte voelen die hij achter laat, wensen we alle sterkte toe. Namens NOOT en de Stichting Popmuziek Zeeland, Jan Koopman, voorzitter Hubert Leeman, coördinator NOOT Op 21 augusutus was het raak in Mosseldorp Yerse- ke: daar trok het Mossel rockfestival hónderden belangstellenden. veel Zeeuwse bands. NOOT verzorgt (met dank aan de verschillende fotografen) een fotoimpressie.

Noot | 1993 | | pagina 4