tjoonk geluidstechniek muziekhandel NIEUWE PLANNEN VAN POLLUTED INHERITANCE telefoon 01180-13097 lange noordstraat 16 - middelburg SPREEKT VANZELF nrd. achterweg 10 4424 ee wemeldinge voor professioneel geluid inclusief bediening telefoon: 01192-2152 semafoon: 06-58307361 i-s.m. JFïÊFMJfW geluid en licht tel: 01192-1270 De Terneuzense death/thrash band Pollu ted Inheritance bestaat alweer 4 jaar. De band past qua stijl goed in het hoekje van de techno death. De heren Friso van Wijck (drums), Menno de Fouw (bas), Ronald Camonier (gitaar en zang) en Erwin Wes- dorp (gitaar) weten daar echter wel een eigen geluid te brengen. Een jaar geleden kwam van de band een CD uit genaamd "Ecocide", die positief werd ontvangen in internationale vakbla den. Inmiddels zijn we een jaartje verder, dos is het hoog tijd voor een ge sprekje met de heren. Na het uitkomen van de CD hebben we een tijdje niets of weinig van Polluted Inheritance vernomen. Hoe komt dat? Erwin: Onze maat schappij (West Virginia Records) deed weinig aan promotie, waardoor de benodigde bekend heid uitbleef. Bovendien is de maatschappij vrij kort na het uitbrengen van de CD failliet ge gaan. Met onze eigen promotie kwamen we gewoon te laat: nadat - de CD was uitgekomen waren de zalen al voor een half jaar volge boekt. Nu pas gaat het lekker lopen." Heeft deze ervaring invloed gehad op het bestaan van de band; en wat zijn de toekomstplannen nu? Ronald: "Er zijn plannen voor een nieuwe CD, maar daarvoor moet eerst een maatschappij gevonden worden. In de nabije toekomst zal een demo opgeno men worden met drie nieuwe composities. Deze demo is alleen bedoeld voor maat schappijen en zal dan ook met opzet niet naar de bekende tijdschriften verstuurd worden." Wat mogen we ver wachten van het nieu we materiaal? Ronald: "Het zal zeker anders klinken. De nieuwe stukken zijn brutaler, maar ook afwisselender." "De nummers ontstaan in de oefenruimte en iedereen draagt daar zijn steentje aan bij. Vooral Friso, de drum mer, is in veel gevallen de persoon die orgineel werk aandraagt. Dat komt omdat hij naar andere muziekstijlen luistert dan wij. Zijn invloeden liggen bijv. bij Terry Bosio, drummer van Frank Zappa's begeleidingsband Mothers of Invention. Menno: "Friso oefent erg veel en dat is duide lijk te merken aan de progressie die hij maakt. Hierdoor wordt de rest van de band ook ge ïnspireerd en gemoti veerd. Zo ontstaat een wisselwerking." Is er bij het nieuwe materiaal wat te horen van de laatste trends? Ronald: "Nee, wij heb ben qua geluid nog steeds dezelfde voor keur. We streven naar een zo natuurgetrouw mogelijk geluid." De titel Ecocide en de bandnaam Polluted Inheritance doen ver moeden dat de teksten over maatschappelijke aspekten gaan, zoals het milieu. Echter de teksten gaan over de bekende death-metal onderwerpen. Is daar bewust voor gekozen? Ronald: "Ik schrijf de teksten samen met Erwin en wij hebben niet de behoefte om een boodschap uit te dra gen. Meestal gaan de teksten over horror en dat past ook het best bijj onze muziek. Inspi ratie doe ik op uit hor ror-boeken." Waar in de provincie zien we Polluted Inheri tance binnenkort op het podium? Ronald: "We hebben onlangs in Brogum gespeeld en er zitten nog wat optredens in Zeeland in het vooruit zicht. Voor die optre dens nodigen wij na tuurlijk iedereen uit." Roeland Hubregtse. VAN MME 483® AS jOJt ÉmSfs - <§S31 Wf (0H1SÖ-14S8S

Noot | 1993 | | pagina 3