VOOR DE FINALE WARMING-UP EAT ROADKILL! KAMJEHAAR MIND LINK Bij Eat Roadkill! kunnen we gelijk beginnen iets recht te zetten. Ten eerste maakt de band geen speedmetal zoals in de NOOT-special stond vermeld, maar underground-gitaarlied- jes die een beetje naar Nirvana ruiken. In de zelfde NOOT-special waren de namen van de bandleden op miraculeu ze manier verwisseld. Eat Roadkill! bestaat uit: Stefan de Kroon - bas en zang, lljan Mol - gitaar en Theo Langejan - drums. Terugkijkend naar hun optreden tijdens de tweede voorronde in Middelburg wil Stefan wel kwijt dat hij het niet een echt optreden vond. ,,Nee, je moet in vier nummers laten zien waar je band voor staat en dat is toch best moeilijk. Het laatste half jaar is de band muzikaal Winnaar Z wse Belof te 1993. g eventjes en dan w we welke Zeeuwse ,nd deze eretitel komende twee jaar gedrukt in zijn bioot rnag neer pennen. terdag 6 november rijden Eat Roadkill! c<amjehaar, beide uit (L en Mind Link uit euzen om de hoofd[ van vijf- tienhondei julden aan apparatuu )rie jonge bands t muzikaal goed bij t jjd zijn en luidruchtige te ram melen aar deur van het Zeeuv*, popcircuit. Als vooi schouwing op een getwijfeld spetterenciavond die het Zierik ;e Brogum op zijn gr vesten zal doen schqen, stellen Ernst Jan zendaal en Peter Tcsaint de finalisten og even flink gegroeid. Eat Roadkill! heeft zijn draai gevonden, we zijn lek ker met z'n drieën en de muziek ontwikkelt zich vrolijk verder. We willen nu ook snel een nieuwe demo opnemen, omdat de laatste niet meer ladingdekkend is." Eind november zal Eat Road kill! dan ook in Vrou wenpolder of in Amster dam en nieuwe tape gaan opnemen. Met deze nieuwe demo willen ze verder gaan met veel optredens, maar ook willen ze de band laten recenseren in de muziekbladen en gaan ze vissen naar een platenmaatschappij. Optreden doet de band overal waar ze kunnen. ,,Het probleem met cafés is alleen dat je vaak 2 3 sets van een half uur moet spelen en dat er geen P.A. is. Dan is het moeilijk om goed over te komen. En het zalencircuit hier in Zee land is niet zo groot; je zoekt het al snel buiten de provincie. Ach, als het in Zierikzee maar lekker druk is, dan maken we er wel wat van." Met hun succesvolle optreden tijdens de Goese voorronde van de Zeeuwse Belofte hebben ze definitief afgerekend met het verafschuwde predikaat schoolband. De Zeeuw se popwereld kan niet meer om Kamjehaar heen, vinden ze. Laatst stond nog in de krant: 'die jonkies van Kamjehaar'. Dat hebben we nu dus niet meer. We garan met nog twee groepen uitmaken wie de meestbelovende band van Zeeland is. We worden serieus genomen." Een dag na hun enerve rende set in 't Beest. Locatie: café De Geluk kige Olifant in Goes. Met voldoening kijken Danny van der Laan (18), Maarten Verkam man (16), Driek Stevens (18) en Koen Wieman (17) terug op wat ze zelf vinden 'hun beste optreden ooit'. Kenners dachten dat ze misschien nog niet klaar waren voor een plaatsje in de finale van het Zeeuwse popconcours, maar precies op tijd maakten ze de grote stap voorwaarts die er al een tijdje zat aan te komen. ,,Dat was toe vallig gisteren", zegt drummer Koen. ,,We wisten al langer wat we wilden, maar nu ston den we er." Vier overtuigende num mers gedreven gebracht en sterke associaties oproepend aan Pearl Jam, vooral in de manier van zingen en in de opbouw van som mige nummers. De vergelijking streelt ze, maar ze zijn het er niet echt mee eens. ,,Gave muziek, maar het lijkt niet op wat wij doen." Kunnen ze zelf dan omschrijven wat voor muziek ze maken? Nee, dat kunnen ze niet en eigenlijk willen ze het ook niet. Driek: „Iedere band wil zichzelf bijzon der vinden en daar zijn wij geen uitzondering op." Een paar trefwoor den blijven hangen: harmonieus, emotie, raggen. Net als elk optreden leek de voorronde in Goes voor Kamjehaar een thuiswedstrijd, door een flinke en enthousi aste schare fans. ,,Die zijn heus niet kri tiekloos", verzekert zanger Danny. ,,Ze komen niet omdat ze ons aardig vinden. Ze kennen onze muziek, hebben onze demo gekocht, ze weten waarom het gaat. Onze muziekstijl spreekt hen aan. Ik denk dat wij iets maken wat de jeugd van vandaag leuk vindt." Na de lauwe reactie van pers en publiek op hun optreden in Hulst was een finaleplaats wel het laatste waar de leden van MindLink op reken den. ,,Het weinige publiek stond een beetje te kijken en de krant pakte de volgende dag uit over Maagneurose", zegt bassist Jan Ver doorn. De jury was echter wel onder de indruk. Een plezierige verrassing dus, die het de band onverwacht mogelijk maakt zichzelf nog eens extra in de schijnwerpers te zetten. Tijdens de finale krijgt het publiek wat langer de tijd om te wennen aan de muziek van MindLink, want dan hebben ze vijfenveertig minuten tot hun be schikking. ,,Het was moeilijk om in twintig minuten een totaalbeeld van onze muziek te geven", vervolgt Ver doorn. „Voor de finale zijn we al bezig een selectie te maken. Zeker spelen we dan het lange, tien tot twaalf minuten durende num mer Slowly Dying. Dat is eigenlijk een geva rieerde verzameling van nummers, onder één titel samengepakt." Stukken van langer dan tien minuten, waar kenden we dat ook alweer van? Uit de sym fonische rock bijvoor beeld. MindLink heeft echter meer te bieden dat dat alleen. Het is een nog onbestempelde soort muziek, geeft Verdoorn aan. „Vrij heavy, met industriële invloeden." Live inmid dels aanzienlijk harder dan op de demo Ruins, die af en toe bijna lieflij ke, melodieuze passa ges bevat. MindLink schroomt niet elemen ten te lenen van oudere bands als Pink Floyd en Japan; van de eerste zijn sporen te vinden in de opbouw van de nummers, de sound wijst op invloeden van de tweede. Die worden wel overgoten met een vette, snoeiharde gitaar- saus, zoals het een vooruitstrevende band betaamt. De concurrentie kent hij niet, maar Verdoorn is er zeker van dat het spannend gaat worden in Zierikzee. Concurren tie is trouwens een te groot woord, haast hij zich te zeggen. „Het is hardstikke leuk om in zo'n finale te spelen en allicht levert dat elke band een aantal optre dens op."

Noot | 1993 | | pagina 5