EAT ROADKILL DE ZEEUWSE BELOFTE i? •-> c: 45 co "Wow, we zijn commer- ciëel!" Eat Roadkill! - Stefan de Kroon (bas/zang), lljan Mol (gitaar) en Theo Langejans (slagwerk) - weten eigenlijk nog niet zo goed wat ze er mee aan moeten. De naam Eat Roadkill! zegt het eigenlijk al een beetje. Letterlijk komt het er op neer dat je de booschap krijgt om door door bert van leerdam het verkeer aangereden slachtoffers op te vre ten, maar plat vertaald betekent de naam meer zoiets als "Steek maar in je En dan bedoelen ze dat ze al die overbodige opsmuk, al die acts en bewegin kjes afschuwelijk vin den. Eat Roadkill zijn drie jongens die in de eerste plaats op eenzelf de golflengte met elkaar namelijk volgens de band niet helemaal wat er van verwacht werd. De presentatie is op 15 januari 1994 in Het Beest in Goes. Demo In de kerstvakantie gaat Eat Roadkill! de studio in voor opnamen. Er moet een nieuwe demo komen, de eerste is Belofte zijn, flink wat optredens over te hou den. Stefan: "Maar ook al zou dat tegenvallen, voor ons is het een bevestiging dat er pu bliek is voor onze mu ziek. Dat is een enorm prettig gevoel." S1 2? Eat Roadkill! boeken Bei met Ton van de Repe 01100-11263/Fax 01100-33285. krijg je wel erg het gevoel dat je staat te spelen voor de eer en zaligheid van de Stich ting Popmuziek Zeeland. Die maken ons inziens te veel sier met de noeste arbeid van al die beginnende muzikanten. Zeker als je dan na de finale op een "Stuif-es- in" manier moet horen wie de winnaar is; dan voel je je bijna een lulletje dat je die prijs mag aannemen. Een beetje respekt voor de inzet van de muzikanten zou wel gepast zijn... We mogen dan wel een beginnende band zijn, maar daarom zijn we nog geen kinderen." Ondanks dat is het driemanschap zeer in zijn nopjes met de titel. Er zijn voor de 1500 gulden prijzengeld nutti ge aanvullingen gedaan in de equipment. Bo vendien hoopt Eat Roadkill! aan het feit dat zij De Zeeuwse Zaterdagavond, 6 november. Drie Zeeuwse bands hebben opgetreden in het jongerencentrum Brogum in Zierikzee. Drie bands die nog geen twee jaar bestaan en doorgedrongen zijn tot de finale van "De Zeeuwse Belofte". Uit Zeeuws-Vlaanderen "Mind Link" en uit Goes twee groepen: "Kamjehaar" en "Eat Roadkill!". Tegen 1 uur 's nachts spreekt de voorzitter van de Stichting Popmuziek Zeeland het verlossende woord: Eat Roadkill! heeft gewonnen. zitten, elkaar feilloos aanvoelen en zover willen gaan dat zij 100 procent zichzelf kunnen zijn op het podium. "Dat hoeft overigens geen afbreuk te doen aan een optreden" verduidelijkt drummer Theo, "Als we bijvoor beeld in de gaten heb ben dat Stefan een oppepper nodig heeft dan beginnen we ge woon met een nummer dat hem die oppepper geeft." Stefan vult aan: "De muziek die we maken is een stukje van onszelf. Meestal on- staan de nummers bij mij of lljan thuis. We zitten nogal eens te pielen en als we de muziek goed vinden ga ik er teksten bij maken. Die zijn dus onderge schikt aan de muziek. Het is niet zo dat ze niet kloppen, maar als men sen naar onze teksten zouden gaan luisteren dan krijgen ze, denk ik, af en toe een heel ander gevoel bij een nummer. Ik zou bijvoorbeeld best in zo'n gigantisch wild beestnummer een ge voel kunnen schrijven dat meer bij een loves- ong hoort." De mannen van Eat Roadkill! mogen graag een beetje relativeren. Een typisch voorbeeld daarvan is het nummer "The Prey" (Het num mer "The Prow" op de demo, maar de drukker kende het juiste woord niet). Daarin gaat het over iemand die steeds maar ten koste van anderen aan de top wil komen en als hij na veel likken naar boven en schoppen naar onder op die plaats is gekomen wordt hij overvallen en vermoord door een junk. Haha, net goed Grunge Stefan zegt vaak in verlegenheid gebracht te worden door de vraag wat voor muziek Eat Roadkill! nou eigen lijk maakt. "Wij maken iets dat van onszelf is, het heeft geen etiket. Vaak komen ze met namen als Pearl Jam of Rage Against the Ma chine, maar dat is het niet. Uiterlijk lijkt het er wel op, het is echt muziek met enorme sfeerwisselingen. Het ene moment giert het en het andere stikt het helemaal, maar zo ver tellen wij ons verhaal. En dat is op dit moment helemaal in. We zijn dus commercieel Maar dat is puur toeval." lljan: "Eigenlijk is het wel wat vreemd. Met een naam als EatRoad- kill! loop je wat te schoppen. Je doet het puur voor jezelf en je hoopt dat een selekte groep mensen het op pikt en dan blijk je in eens De Zeeuwse Belof te te zijn. Wij konden dat, zeker zo na de finale wat moeilijk rij men. Maar het is na tuurlijk wel een opste ker." De heren willen de organisatie van de Zeeuwse Belofte voor een volgende keer graag wat tips geven. Stefan: "Om eerlijk te zijn wordt er nogal wat van die bands gevraagd. Het kost je een hoop geld en als je dan op komt draven to O Qc Uj c O O <0 -K» O O

Noot | 1993 | | pagina 5