HET OEFENRUIMTELEED AAN DEIlIJVE herrie verlanglijstje (vervolg van p.9) dat ze niet te vinden zijn waar de bands zijn. Bands moeten blijkbaar in grote getale stad of dorp uit om in een naburige plaats een geschikte ruimte te vinden. Interessant zou zijn te weten in hoeverre een verband bestaat tussen de kwaliteit van de 'gemiddelde' Zeeuwse popgroep en de tijd die, al dan niet door omstandigheden gedwongen, aan oefenen wordt besteed. Het zou wel eens zo kunnen zijn dat deze kwaliteit door de bank genomen zou verbeteren wanneer minder tijd in reizen en meer in oefenen gestoken wordt. Dat zou de noodzaak voor voldoende en vooral goed bereikbare oefenruimte in Midden-Zeeland onderstrepen. Om nu eens ZELF te ondervinden of het nu écht zo moeilijk is voor een band om een officiële oefenruimte te vinden, nam ik de proef op de som en ging op zoek. Mijn nieuw te vormen band 'the Note' moet gaan bestaan uit leden uit de gehele provincie. Het maakt dus niet uit waar we terecht kunnen al hoop ik toch dat we op Walcheren ons weke lijks samenzijn kunnen hebben, want ik woon in Vlissingen. niet laten staan. De gemeente Goes verwijst me direct door naar 't Beest. Ton v/d Repe heeft ruimte voor me op de dinsdagavond maar is niet blij dat the Note in werkelijkheid niet blijkt te bestaan. Bij deze: Ton, sorry, ik zal het nooit meer doen. 't Beest is niet te duur en heeft opslagruimte. Ze gaan binnenkort verbouwen, maar voor de oefenende bands wordt vervangende ruimte gezocht. Ook bij de gemeen te Oostburg is het meteen prijs. Een vriendelijke dame biedt me de keuze uit twee zalen in het jeugdhonk te IJzendijke en tipt ook nog een lokatie in Breskens. Daar is niet zo lang geleden de stichting Muziekcollectief opgericht die bezig is met een oefenruimte voor bands met opslag doet en ook andere ingangen, zoals cafés, scholen, boerenschuren en dat soort ruimtes onderzoekt, zal toch zeker een stekje moeten kunnen vinden. Jammer voor mij is dat the Note helaas niet van de grond komt. Ik heb dan wel oefenruimtes gevonden, maar het ontbreekt mij aan de mensen om mee samen te spelen. Het leven is hard. en apparatuur. Ter neuzen krijg ik het nummer door van de beheerster van multifunctioneel centrum 'de Triangel'. Zij weet me te vertellen dat ik aldaar de meeste dagdelen plus twee avonden per week nog terecht kan voor weinig geld. Ze hebben nog geen opslag, maar daar wordt aan gewerkt. Ook staat de aanschaf van apparatuur hoog op het verlanglijstje. Waar blijft toch die vaste- oeververbinding? Vol goede moed bel ik eerst maar naar de gemeente Middelburg. Als provinciehoofdstad zullen ze me vast kunnen helpen. Na slechts 2 keer te zijn doorverbonden krijg ik een man van accommodatie aan de lijn. En ja hoor, hij heeft wel een oefenruimte voor ons. Als we ons nu inschrijven kunnen we waarschijnlijk binnen TO jaar gaan beginnen. Eh..., maar heeft de ge meente geen ruim tes voor wisselende verhuur, één avond je in de week? Nou, die zijn er wel, maar de verschillende ruimtes zijn al vol en bovendien niet geschikt voor bands. De gemeen tepief verzuimt me door te verwijzen naar bijvoorbeeld Midgard, toch ook een officieel podium. Helaas ook vol. geluidsoverlast instrumenten opslag. De Paraplu tenslotte kan me op vrijdagmiddag wel onderdak verlenen. Ook hier opslag. Alle huurprijzen in Vlissingen liggen op ongeveer hetzelfde (niet te hoge) niveau. Goed, dan mijn ei gen gemeente maar. De gemeentefunctionaris kan me eigenlijk niet helpen daar alle als oefenruimte in gebruik zijnde ruimtes voor geluidsoverlast zorgen. Na enig duw- en trekwerk stuurt hij me toch door naar de Piek. De Walk-lnn en de Paraplu komen volgens hem niet in aanmerking. Bij de Piek moet Kees van der Heijden me teleurstellen. Er is geen enkel uurtje vrij. Goed dan de Walk-lnn maar proberen. Peter van der Berg heeft niet veel ruimte in de agenda meer openstaan, maar er zijn nog enkele dagdelen vrij. Jammer dat al die bandleden werken of studeren. Wel krijgt de Walk-lnn van de zomer een Peter Toussaint Als ik de gemeen te Zierikzee bel wordt ik door gestuurd naar het multifunctionele centrum aldaar. De heer Hoebé heeft daar wel ruimte voor me. Hoera! Alleen jammer dat we geen herrie mogen maken. Ik krijg de tip om Brogum te bellen. Jaap van Dijke heeft plenty plek. Ik kan kiezen uit vier avonden en vele middagen voor een redelijke prijs. We kunnen alleen onze spullen Oefenruimtes zijn slechts met een lampje te vinden, hoor ik altijd. Toch moet ik na een dagje telefoneren concluderen dat het in Zeeland reuze meevalt. Alleen op Walcheren is het moeilijk om een officiële oefen ruimte te vinden. Maar wie zijn best Hubert Leeman (m.d.a. Marianne Maljers) FÖTO:FRANK HUSSLAGE

Noot | 1994 | | pagina 6