SOUND CIRCUS Populair Noot: Jutlie muziek vaak bpmmercieel genoemd op toetsen, Ruden Riemens op zang, Leo Joosse op bas en Wim Flipse op gitaar. De band speelt veel en goed en steeds meer mensen zien het wel zitten met Avital. Dus groeit en groeit de band met als flinke mijlpaal de finalewinst van Hit 'em or loose in 1988. De hoofdprijs bestaat uit het mogen opnemen van een single. Avital legt er een bom duiten bij en het wordt een CD-single. De single wordt opgenomen bij Ron Konings en geproduceerd door Erwin Musper. Begin 1989 is het schijfje klaar en worden als achtergrondzangeressen Vivi Janse en Rinkje Wal bij de band gehaald. Als het moment van de presentatie echter daar is, stapt zanger Ruden op en spat de droom uit elkaar. De volgende drie-en-een half jaar heet de formatie Rock Balloon en krijgt zij niet meer van de grond wat eerder zo natuurlijk ging. De optredens zijn erg gezellig maar verder gebeurt er weinig. De beide dames verlaten hierop de band die zijn oude naam weer oppakt en een geheel instrumentaal repertoire opbouwt. Juist op dat moment komt zanger Richard de Nooyer om de hoek kijken. Weer een nieuwe start, weer nieuwe nummers (dit keer met zang) en een nieuwe naam, Sound Circus. Een demo wordt opgenomen bij (de inmiddels weer opgeheven) studio Piet Meulmeester en wat blijkt? Demo van de maand april in de Aardschok. Noot nodigde gitarist Wim Flipse op de koffie (goed, het werd fris) om toch nog één en ander los te peuteren. Kandidaat Noot: Wim, waar komt Richard de Nooyer ineens vandaan? WF: 'In 1982 speelde ik in een school bandje samen met Richard. Dat bandje leefde niet lang, maar ik heb daarna wel altijd contact gehouden met Richard. Na Rock Balloon was er voor ons maar één kandidaat als nieuwe zanger en dat was Richard. Hij was echter na zijn Lace Wing-periode nog met een aantal projecten bezig. Vorig jaar zomer was hij daarmee klaar en meldde hij zich aan bij de band/ Noot: vertel eens wat over jullie muziek en repertoire WF: 'De muziek die we maken kun je omschrijven als melodieuze hardrock. Onze eigen nummers ontstaan uit vijf muzikale voorkeuren die samengevoegd zijn, wat een heel brede oriëntatie geeft. Het belangrijkste voor ons is dat we veel plezier in het muziekmaken hebben en dat we daar alles in kwijt kunnen. Het repertoire bestaat nu uit een instrumentaal gedeelte en een stuk met zang. Het instrumentale is een erfenis van Avital. We hebben die nummers met veel energie en plezier opgebouwd en er zitten hele leuke dingen tussen. Het zou zonde zijn om daar een streep door te zetten. Het is fijn voor Richard want die kan zo zijn aanpak waar Sound Circus toch voor staat. WF: 'Ja, dat klopt, maar ik ben het er niet helemaal mee eens. Volgens mij zou dat dan ook inhouden dat onze muziek goed zou verkopen. Je ziet nu dat juist dèt wat als niet- commerciële muziek wordt omschreven geweldig populair is. Op het moment zou je de termen dus moeten omdraaien. Verder vind ik het prima, ik gun alle bands succes mits het ook kwaliteit is.' Noot: Hebben jullie ook een plan, een leidraad, een doel? WF: 'Er is geen plan. Zoals ik zei, we maken de muziek die we leuk vinden en eigenlijk blijft het daarbij. Toch wilden we een demo opnemen, want het was lang geleden dat we in de studio waren (Wim nam makkelijker, maar we zitten nergens op te azen.' Noot: Hoe oefenen jullie? WF: 'We hebben een eigen oefenruimte in een schuur die we huren. De plaats maken we niet openbaar want al twee keer is bijna de hele installatie gestolen. Gelukkig keerde beide keren alles terug omdat de dieven bij de verkoop tegen de lamp liepen, maar we zijn er toch voorzichtiger mee geworden. In ieder geval oefenen we éénmaal per week en houden we geregeld een oefenweekend, waarbij we een aantal dagen heel veel spelen. We in juli '89 de demo It's hot...So what? op met hulp van o.a. Leo en Pirn). Richard kende Ret Meulmeester, een echte geluidenfreak, en zo kwamen we daar terecht. Toen Richard bij de band kwam nam hij ook Paul van der Burcht mee die bij Lace Wing manager was. Paul wilde datzelfde ook wel voor ons doen en die stuurt dus nu onze demo de hele wereld rond. Nu de Aardschok onze demo de titel Demo van de Maand heeft gegeven komt alles wel een beetje in een stroomversnelling. Met goede recensies verkoopt de band toch schrijven dan nieuwe nummers van nul tot af en zorgen dat we gewoon een heel fijn weekend hebben.' Afgunst Noot: Hoe denken jullie over de popscene hier? WF: 'Ik denk dat er momenteel ontzettend veel bands in Zeeland op een leuke manier muziek maken. Het blijft natuurlijk een kleine provincie en je hebt snel onderling gelul of afgunst, maar toch gebeuren er ook mooie dingen zoals bijvoorbeeld die grote projecten met meerdere Zeeuwse muzikanten. Ook vind ik het fantastisch dat een band als Gorefest het zo goed doet. Maar er zijn zoveel bands die je niet kent en dan plotseling hoort en die heel erg goed zijn. Vorig jaar hoorde ik bijvoorbeeld voor het eerst Paralysis, MindLink en Bonechild. Ik had die bands nog nooit gehoord en ze waren heel overtuigend. Jammer dat je dan niet wat meer van die bands hoort Dit jaar opende Klomppop met een bandje waarvan ik denk dat ze best wel eens een heel eind kunnen komen. De band heet Sound Circus en bestaat iets meer dan een half jaar... Peter Toussaint (vervolg van pagina 4.) Nogmaals werd ons echter verzekerd dat de regels niet zijn veranderd. Door de nieuwe wet is alles véél duidelijker geworden en er kan beter worden toegezien op de naleving. 'Kijk', spreekt een ambtenaar zich uit. 'Optreden op een terrasje kan dus niet meer, maar als een band zelf vergunning aanvraagt voor een optreden op de stoep pal naast het terrasje, dan kan dat wel.' Duidelijk? Jan Koopman foto's: Sound Circu

Noot | 1994 | | pagina 5