DE POWER El MELODIE VAN Wie kent ze niet. Paralysis. Niet? Dan wordt het nu toch hoog tijd, want dan heb je al zo'n zeven jaar zitten slapen en dat terwijl deze vijf jongens bepaald geen slaapliedjes spelen. Deze Zeeuws-Vlaamse band uit de omgeving van Hulst, die toch al weer twee demo's, een CD met vijf num mers en dik over de honderd concerten in binnen- en buitenland achter de rug heeft, waaronder ook de Zeeuwse Popdagen en Klomppop, is weer toe aan enige aandacht. Een tweede CD staat namelijk op stapel. Paralysis is het best te omschrijven als een metal band, waarbij power en melodie ge heel hand in hand gaan, de gitaren klin ken zwaar en zijn strak, ritmisch zit het goed in elkaar en de nummers hebben veelal ook een pak kende melodie. En met een pakkende melodie bedoel ik dat niet zoiets als de num mers van Bon Jovi, maar meer richting Metallica's 'Nothing Else Matters' of 'Enter Sandman'. Het is al weer een re delijke tijd geleden, dat we iets van ze gehoord hebben. Tenzij je de gelukkige bezitter bent geworden van het promo-bandje dat ze in juni 1993 hebben op genomen. Of je hebt het afgelopen jaar mis schien ook een paar keer de Paralysis Newsflash mogen ontvangen; een gewel dig initiatief vind ik. juli en dan gaan we met het kant en klare produkt langs diverse platenlabels, waar we op het moment al wat contacten mee hebben, mede dankzij onze distributeur Semaphore." Noot: En wat dan, als er niks gebeurt? Roger: Mocht nou niemand geïnteres seerd zijn, dan brengen we de CD uit in eigen beheer, net zoals onze vorige 'Artic Sleep', en dan is hij eind augustus verkrijg baar, maar mocht er nou wel interesse zijn, dan kan de release van de CD vertraging op lopen al naar gelang de tijd die door de onderhandelingen in beslag wordt geno men." Noot: Jullie zijn al lang samen, hoe werkt dat met het schrijven van nieuwe nummers? Roger: ,,We schrijven samen de muziek, van uit de ideeën die ieder bandlid aandraagt en Nick, onze zanger, schrijft op het moment 99,9% van alle tek sten." Noot: En hoe gaat het nu in de studio? Roger: „Boven ver wachting alles gaat wat langzamer dan ge pland, maar het pakt stukken beter uit dan een ieder had kunnen voorspellen, dus die vertraging vinden wij Maar niet getreurd als dat niet zo is geweest, in september ligt de nieuwe CD waar schijnlijk al in de platenzaak, want daar zijn ze op het moment hard aan bezig. Het opnemen en mixen van deze CD wordt evenals de vorige keer gedaan bij Tape Productions, Studio Raamsdonkveer, maar de produktie is nu in handen van de band plus Lex Vogelaar, ter wijl bij de vorige Lex dit alleen voor zijn re kening nam. In totaal worden waarschijnlijk veertien nummers op genomen, daar zullen er zo'n twaalf van op de CD verschijnen. Ik heb er drie gehoord heb en ik moet zeggen dat het zeer goed klonk, ook al was dat nog maar een voorpro- duktie-tape. De muziek klonk nog hechter dan voorheen en met name het drumwerk van Stephen viel me op. Ik vond hem altijd al een goede drummer, maar de partijen die hij hier neerzet vind ik echt su bliem. Als de rest van het werk ook zo is, mogen van mij de platenmaatschappijen in de rij gaan staan, want er worden in dit genre toch wel heel wat mindere bands gecontracteerd. platenlabels Dus belde ik Roger, de bassist, op om te vra gen hoe dat nou zit met die platen maatschappijen en zo. Noot: Wat gaat er ge beuren als jullie de CD afhebben? Roger: „Als het goed is zijn we klaar begin geen probleem." Na dit korte gesprekje met Roger, die zich op dat moment in de stu dio bevond, te hebben afgesloten met een succeswens voor de rest van het verdere opnemen en mixen, heb ik mezelf nog maar even een pleziertje ge daan door de eerste CD te draaien. Want die vind ik nog steeds goed en dat verzacht het wachten op de nieuwe. Tot in septem ber bij de platenzaak, of moet ik zeggen: CD- Shop?! Ron Boon september

Noot | 1994 | | pagina 5